No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TEPLÝ VRCH: Nové cyklistické preteky v okrese poznajú už svojich víťazov

7. júna 2017 |  | | |

Nové cyklistické preteky v okrese Rimavská Sobota, ktoré dopĺňajú sériu jarnej a jesennej súťaže, poznajú už svojich prvých víťazov. Tí sa stretli počas uplynulého víkendu na Teplom Vrchu, aby si svoju kondíciu zmerali v konkurencii viac ako stovky ďalších pretekárov. Súťažili v časovke jednotlivcov na vzdialenosť 20 kilometrov ale aj v pretekoch prechádzajúcich v okolitých obciach. Podľa kategórii sa išlo jedno až tri kolá viac ako 30 kilometrového okruhu so štartom pred rekreačným strediskom Ormet. Preteky boli súčasťou Slovenského pohára masters, tiež známeho pod menom Merida road cup, časovka sa išla aj v rámci východoslovenskej ligy. Najrýchlejším mužom obidvoch dní bol pretekár z Maďarska Gábor Fejes z Bátorfi-Agria KTK. V časovke prešiel 20 kilometrovú trasu za 26 minút aj takmer 38 sekúnd. O necelú minútu za ním došiel Dominik Špilák z Cykloklubu Vlkanová – WITZENMANN zo Zvolena. S časom 27:47,76 stotín sekundy sa na bedňu postavil pretekár domáceho klubu CK Rimavská Sobota Štefan Nôta z Hriňovej. Celkovo na svojich špeciáloch štartovalo takmer 90 pretekárov.

Kompletné výsledky z časovky aj z okruhu nájdete tu.
Na druhý deň v pretekoch s hromadným štartom opäť dominoval Gábor Fejes, ktorý po troch kolách a 99 kilometroch v kopcovitom teréne do cieľa prišiel neohrozený za 2:30:41,0 stotín sekundy. O takmer minútu neskôr za ním cieľovú rovinku prešiel jeho tímový kolega Gyula Nagy. Trojicu uzatváral opäť najlepší pretekár z CK Rimavská Sobota Štefan Nôta. S najvyšším počtom pretekárov, 19 a nimi vysúťažených bodov získal domáci klub prvenstvo v súťaži družstiev. Ako pre Rimava.sk priblížil Ondrej Bakša, predseda Cyklistického klubu Rimavská Sobota, ktorý preteky organizoval, súťaže dopadli nad očakávanie. „Teší ma to záverečné zhodnotenie technického delegáta Slovenského zväzu cyklistiky, ktorý pochválil organizáciu pretekov,“ povedal a dodal, že aj keď je príprava pretekov únavná, je to pre nich veľkým povzbudením a vynasnažia sa preto, aby preteky pokračovali a začala sa tak nová tradícia Gemerského pohára alebo Grand prix Gemera.

Podľa Bakšu myšlienka zorganizovať takéto preteky v domácom prostredí prišla koncom minulého roka, keď sa rozhodli, že sa ako klub budú viac etablovať v dlhodobejšej súťaži Masters. „Mali sme bohaté zastúpenie, nielen počtom umiestnení ale aj počtom bodov na ďalších miestach sme získali veľa bodov a zvíťazili sme v súťaži družstiev a po dnešnom kole sa dostávame do čela Slovenského pohára v hodnotení družstiev,“ zhodnotil spokojný Bakša.

V nedeľnej súťaži dostali šancu pretekať aj príležitostní cyklisti bez licencie, ktorých sa zišlo takmer dvadsať. Najrýchlejším jazdcom na jedno kolo, 35 kilometrov, sa stal Tomáš Majoroš (1:00:16,56), pozoruhodným výkonom sa medzi ženami predviedla Oľga Cabanová (1:09:05,58). Svojou účasťou nové podujatie v regióne prišli podporiť aj cyklisti z ďalšieho domáceho klubu SCK Rimava. Medzi najstaršími pretekármi v kategórii Veteráni E v poradí tretie miesto vybojoval Ján Tuhársky (1948) z Lučenca pretekajúci za CK R. Sobota, ktorý do cieľa prišiel jedným kolom v čase 1:07:35,68 sekundy.

Info z priebehu pretekov, ako aj postrehy niektorých pretekárov priamo z trate prinesieme v ďalšom článku.

 

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross