No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Už v nedeľu cyklista Kamil Juhaniak pokorí legendárne Passo dello Stelvio

19. júna 2014 |  | 

kamil-juhaniakDruhé najvyššie položené sedlo v Európe. Druhá najkrajšia vysokohorská cesta v Európe. Takmer každoročne zaradená do legendárnej Giro d´Italia a nadmorská výška sužujúca pľúca a dych berúcich 81 serpentín. To je Passo Dello Stelvio. Prezývaný aj Troj-jazyčný vrch, ktorý bude na programe jedného z najväčších cyklistických amatérskych pretekov v Európe, ktorý povedie cez tri krajiny (Rakúsko-Taliansko-Švajčiarsko) cez Passo dello Stelvio. Cyklisti tu nastúpajú viac ako 2705 výškových metrov a vyšplhajú sa až do nadmorskej výšky 2758 m.n.m. čo je o 103 metrov vyššie ako náš Gerlachovský štít.
Na štart pretekov sa postaví rovných 3000 cyklistov z viac ako 30 krajín sveta. Miestenky na tento pretek boli vypredané už pol roka predtým a kedže sa tu stanovil limit pretekárov na 1500 a 1500. (Trasa A,B) tak Kamil bol rád, že si vôbec zaistil miestenku na tento pretek.
Kamila čaká výstup na najvyšší vrch v jeho kariére. „Doteraz som mal najvyšší výstup na Grossglockner na Glocknerkonigovi (2571m.n.m.) tento krát to bude ešte vyšší ešte krajší a ešte náročnejší výstup. Na Glocknerkonigovi som mal 27 km časovku do vrchu. Tu budem mať na programe 27,2 km stúpanie na Stelvio a ešte k tomu 91 v zvlnenom teréne,“ priblížil Kamil Juhaniak.
Štart je naplánovaný na 22.6.2014 o 6:30 ráno na námestí v Rakúskom Nauders am Reschenpass. Ďalej cesta vedie popri slávnom Taliankom jazere Lago d´ Résia smerom na Prato allo Stelvio a  pravotočivou zákrutou na vrch Passo dello Stelvio so 49. stúpajúcimi serpentínami. Následne 16 km zjazd do Švajčiarskeho mesta Santa Maria Val Mustair a vraciame sa stúpaním popri Lago d´Résia do cieľového mesta Nauders.
„Bude to veľmi náročný pretek, ktorý by ma mohol posilniť pred Majstrovstvami Česka a Slovenska v Slavkove u Brna 29.6.2014, kde si opäť budem môcť zmerať sily aj s našim Petrom Saganom či bratmi Velitsovcami.“ doplnil Kamil.

[nggallery id=1448]

Rimava.sk informoval Kamil Juhaniak


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross