V Lučenci odštartovali nový ročník Detskej Tour Petra Sagana, nechýbala ani R. Sobota

Ani chladné počasie neodradilo približne 500 malých cyklistov od štartu prvého kola nového ročníka súťaže Detská Tour Petra Sagana. Uskutočnilo sa uplynulú nedeľu v Mestskom parku v Lučenci. Okrem cyklistov z celého Slovenska nechýbali ani talenty z Čiech i Rakúska. Medzi nimi boli aj cyklisti z rimavskosobotského klubu Profibikers.

Pretekalo sa v niekoľkých vekových kategóriách. Ako prví vyštartovali malí cyklisti v kategórii Baby. Niektoré deti zišli pred cieľom z bicykla a prišli do neho po vlastných, no drevenú medailu na pamiatku od Petra Sagana i sladké lízatko dostal každý z nich.

Medzi pretekármi boli aj cyklisti z Profibikers z Rimavskej Soboty. Ako povedal pre Rimava.sk tréner Filip Balciar, termín pretekov bol takmer rovnaký ako minulý rok, avšak deti museli byť naobliekané, pretože bojovali aj so zimou. Podľa jeho slov niektorí ešte vonku tento rok netrénovali a odzrkadľovalo sa to aj na ich kondičke, no tí ktorí si dali na zimnej príprave záležať na bicykli išli ako raketa. „Roman Vaľo mal pri štarte kolíziu s chlapcami a vypla sa mu tretra a zle našlapol na zem, podvrtol si členok, ale aj tak odjazdil 5 kôl aj keď ho to bolelo. Skončil 18-ty. Ale máme 3 body, čo je super. Erik Bathory skočil na 17. mieste v najvyššej kategórii,“ priblížil Balciar s tým, že je to len začiatok sezóny a verí, že keď sa chalani trošku vyjazdia, pôjdu vo výsledkoch oveľa vyššie.

Počas celej sezóny budú deti vždy bodované. „V každom kole série boduje prvých 15 pretekárov. Pretekár na prvom mieste vždy získava 20 bodov, ďalej zostupne druhý v poradí 14, tretí 13 až po pätnásteho pretekára v poradí, ktorý získa 1 bod,“ povedali organizátori.