Ďalšie dve víťazstvá na konte HKM a prvá priečka v tabuľke

3. decembra 2019 | |  |

Posledné dva týždne odohrali muži HKM Rimavská Sobota zápasy na ľade svojich súperov. V oboch boli úspešní. Najprv porazili Trebišov 1:3 a následne Sanok 2:5. Na konte už majú deväť víťazstiev a len jednu prehru s Humenným z 12. októbra. Odvtedy ťahajú muži HKM šesť-zápasovú víťaznú sériu. Táto snaha sa pretavila aj do tabuľky, kde sa už Soboťania nachádzajú na prvom mieste. Výrazne tomu pomohlo aj mužstvo Humenného, ktoré v poslednej dobe nepodáva také výkony aké by sa očakávali. Najskôr po predĺžení podľahli Kežmarku a následne minulý týždeň v riadnom hracom čase Sabinovu.

V sobotu 23. novembra cestovali hokejisti z Gemera na východ Slovenska, do Trebišova. Zápas bol výrazne ovplyvnení výkonmi hlavného rozhodcu. Ten počas zápasu rozdal poriadnu porciu trestných minút a množstvo z nich na strane Rimavskej Soboty, väčšinou za veci, ktoré sa ani neudiali. V prvej tretine sme žiadny gól nevideli, len množstvo vylúčení. V úvode druhej tretiny sa zverenci Jána Podkonického ujali vedenia. Parádičkou spoza brány sa predviedol Michal Šagát. V tomto zápase sa Soboťania trápili v koncovke. Aj keď si vypracovali množstvo šancí, nedokázali ich premeniť. Treba tiež spomenúť, že výraznú časť zápasu hrali v oslabení. Perfektnú robotu v tomto zápase predviedol Karol Križan, ktorý zlikvidoval veľké množstvo šancí súpera. Do dvojgólového vedenia sa Rimavskosoboťania dostali až v 48. minúte. O gól sa postaral Ivan Zorvan, ktorý po samostatnej akcii pretlačil puk medzi nohy brankára. O pár minút stretnutie okorenila šarvátka medzi Martinom Vyskočom a Filipom Golom. Päť minút pred koncom tretej tretiny súper zdramatizoval zápas. Chybu v obrane hostí využil Róbert Franc a odrazený puk od brankára dorazil do brány. V závere sa Trebišovčania snažili o vyrovnanie hrou bez brankára. V útočnom pásme hostí však zachytil puk Peter Filipiak a naservíroval ho pred bránu Michalovi Šagátovi a ten sa nemýlil. Soboťania sa tak mohli tešiť z tesného víťazstva 1:3.

HK 2016 Trebišov – HKM Rimavská Sobota 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly HKM: 24. Michal Šagát (Ján Slovák), 48. Ivan Zorvan, 60. Michal Šagát (Peter Filipiak, Ján Slovák)

Strely: 31:28, Vylúčenia: 8:13, Tr. minúty: 24:60, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0, Diváci: 410

Rozhodcovia: Martin Mihaľov – Mgr. Michal Vall, Michal Tomáš

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Radoslav Gábor, Marek Juraštík, Tibor Koniar, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Michal Slovák, Ján Slovák, Vladislav Spiridonov, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak

V poslednú novembrovú sobotu sa hokejisti Rimavskej Soboty predstavili v zápase v poľskom Sanoku, kde ich čakal húževnatý súper s mladým tímom, ktorý má vysokú kvalitu. Zápas bol veľmi vyrovnaný a dosahoval úroveň extraligy. Lepšie doň vstúpili hostia z Gemera. Po troch minútach hry využil presilovku Peter Filipiak, ktorý dorazil geniálnu prihrávku Michala Šagáta. O 7 minút sa domácim podarilo vyrovnať. Peknou dorážkou sa predstavil mladík Szymon Fus. Aj v tomto stretnutí sa vyskytlo veľké množstvo vylúčení, čo bolo aj dôsledkom vypätosti zápasu. V závere prvej tretiny si Denis Moroz ručne-stručne vyriešil veci s Marekom Strzyžowskim. V druhej tretine Peter Filipiak opäť využil presilovku a presne takým istým gólom ako v prvej tretine. O pár minút opäť vyrovnával Szymon Fus, keď náhodne odrazený puk od vlastného hráča skončil za chrbtom Karola Križana. Úvod tretej tretiny patril Soboťanom, ktorý výrazne naklonili stav na svoju stranu. Najprv zavesil Slavomír Buda, a následne po jeho prenechávačke skóroval Nikolas Šturmankin. Za stavu 2:4 sa neskutočným zásahom blysol Karol Križan, keď letiaci puk vo vzduchu vyrazil hokejkou a zabránil čistému gólu. Rimavskosoboťanom sa podarilo využiť aj tretiu presilovku, keď odrazený puk od mantinelu dorazil Georgy Vilchinskiy.

UKS MOSiR Sanok – HKM Rimavská Sobota 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly HKM: 3. Peter Filipiak (Michal Šagát, Peter Havran), 32. Peter Filipiak (Michal Slovák, Michal Šagát), 42. Slavomír Buda (Denis Nociar, Ondrej Zošiak), 45. Nikolas Šturmankin (Slavomír Buda, Ivan Zorvan), 48. Georgy Vilchinskiy (Martin Vyskoč, Denis Moroz)

Rozhodcovia: Bc. Michal Jurko, Maroš Pribula – Miroslaw Cybuch, Adam Witek

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Peter Havran, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Ján Slovák, Michal Slovák, Vladislav Spiridonov, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak.

Hokejistov Rimavskej Soboty čakajú pred Vianocami ešte dva zápasy. V sobotu 7. decembra privítajú na domácom ľade zálohu Liptovského Mikuláša. Zápas začína o 17:00. Na ďalší týždeň ich čaká asi najdôležitejší zápas základnej časti, kedy zabojujú o prvú priečku tabuľky s Humenným.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota)