Detský Davis Cup a Fed Cup aj s mladými tenistami z R. Soboty

19. júna 2015 | |  | |

Detský-Davis-Cup-a-Fed-Cup-2015-pNa tenisových kurtoch v šiestich slovenských mestách sa uplynulý víkend predstavili mladé talenty. V poradí 11. ročníka oblastného kola Detského Davis Cup-u a Fed Cup-u sa s jedným družstvom predstavil aj Tenisový klub Rimavská Sobota. Mladí rimavskosobotskí tenisti, Oliver Pivník a Boris Daňuš, odohrali túto súťaž na kurtoch v Prievidzi, kde celkovo súťažilo 13 chlapčenských družstiev.

Počas dvoch dní každý z nich odohral 8 dvojhier a 4 štvorhry, pričom sa hralo na jeden set do štyri. Naši mladí 10 –roční tenisti, vedomí si toho, že sa tejto súťaže detí zúčastňujú posledný rok, ukázali poriadnu dávku bojovnosti. Prvý hrací deň vyhrali všetky zápasy s TK Banská Bystrica a tiež so Žiarskym TK Green Park. V nedeľu síce s Fresh Club Zvolen prehrali, ale zdolali Lieskovský tenisový klub, a tak si TK Rimavská Sobota spolu s ďalšími 3 družstvami zaslúžene vybojovali postup do regionálneho kola, ktoré sa bude konať posledný augustový víkend a z ktorého najlepšie družstvá postúpia na celoštátne kolo.

Tenisový klub Rimavská Sobota v zložení Boris Daňuš, Oliver Pivník, Dávid Kovács, Nikolas Alec Cetner, Jakub Kántor sa v priebehu mesiacov apríl a máj 2015 zapojil aj do súťaže družstiev. V Banskobystrickom kraji súťažilo 6 družstiev – Fresh club Zvolen, TK Banská Bystrica A, Lieskovský tenisový klub A, TK Banská Bystrica B, TK Rimavská Sobota, Lieskovský tenisový klub B.

Tenisový klub Rimavská Sobota skončil na 2. mieste, pričom k víťazstvu v skupine im chýbal len jeden vyhratý zápas.

Zdroj: Katarína Daňušová