Druhé víťazstvo mužov v rade na ľade Brezna

12. októbra 2015 | |  | | |

perex-hokejRimavskosobotskí hokejisti zaznamenali druhú výhru v úvode aktuálnej sezóny. V sobotu, 10. októbra, sa muži HKM Rimavská Sobota predstavili na ľade v Aréne Brezno, kde zaznamenali už druhú výhru v rade. V úvode stretnutia jasne dominovali Soboťania, keď v štvrtej minúte už viedli 0:2 zásluhou Jána Blaška a Jána Bátiho. V jedenástej minúte ešte zvýšil skóre Marek Heckl na 0:3.

Úvod druhého dejstva sa niesol v réžií domácich. Najskôr Lunter prekvapil nášho brankára náhodným gólom a o minútu neskôr skóroval Pinka. Za stavu 2:3 odišiel na trestnú lavicu Blaško, no Soboťania dokázali aj v oslabení skórovať, o čo sa postaral Ján Slovák. O dve minúty odpovedal gólom hráč Brezna, no štyri minúty pred koncom druhej tretiny našiel Peter Filipiak pred bránou voľného Simona Iványiho, ktorý zvíšil skóre na 3:5.

Tretie dejstvo bolo poznačené mnohými vylúčeniami, hlavne na strane hostí. Stretnutie zdramatizovala aj menšia šarvátka Filipiaka so súperom Betkom. O niekoľko minút prekonal súperovho brankára opäť Marek Heckl. Rytieri z Brezna sa ešte pokúšali skorigovať stav, no podarilo sa im skórovať už len raz. Naopak, v polovici posledného dejstva upravil skóre na konečných 4:7 Simon Iványi. Muži si tak pripísali dalšie tri body a zaslúžene im patrí priebežná tretia priečka tabuľky za Dolným Kubínom a Liptovským Mikulášom.

Najbližšie sa muži HKM Rimavská Sobota predstavia pred domácim publikom 17. októbra o 17:00 proti nováčikovi súťaže HC REBELLION Levoča. Opäť bude pripravená súťaž o zaujímave ceny, a týmto pozývame všetkých aby prišli podporiť našich hokejistov.

Starší a mladší žiaci podľahli súperom

Starší a mladší žiaci sa v nedeľu 11. októbra predstavili na ľade v Ružomberku. Starší žiaci podľahli súperovi vysoko 18:0 a priebežne im patrí posledná priečka v tabuľke. Ani mladším žiakom sa nepodarilo uhrať lepší výsledok a podľahli Ružomberku 16:2 a v tabuľke im zatiaľ patrí piata priečka z ôsmich. Starší a mladší žiaci sa najbližšie predstavia proti MHK BLESKY Detva na ľade v Detve.

HK Brezno - HKM Rimavská Sobota 4:7 (0:3, 3:2, 1:2)

Góly HKM: Ján Blaško (Vladimír Nikonov), Ján Báti (Ján Slovák, Ľubomír Bačkor), Marek Heckl (Rastislav Matúška), Ján Slovák (Ľubomír Bačkor), Simon Iványi (Peter Filipiak, Marek Heckl), Marek Heckl (Peter Filipiak, Simon Iványi), Simon Iványi (Marek Heckl, Peter Filipiak)

Trestné minúty: 6:16

Strely: 19:28

Rozhodovali: Marián Žák - Ondrej Homola, Rastislav Gajan ml.

Zostava HKM: Dávid Rusňák, Tomáš Sihelský - Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Ján Blaško, Richard Fiala, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Rastislav Matúška, Vladimír Nikonov, Tomáš Parobok, Jakub Škantár, Slovák Michal, Slovák Ján