Džudisti Lokomotívy sa predstavili nielen na domácom tatami, ale aj v zahraničí

7. decembra 2018 | |  |

V sobotu, 24. novembra, sa džudisti z Lokomotívy zúčastnili Majstrovstiev Slovenskej republiky starších žiakov v družstvách v Banskej Bystrici.  Zúčastnilo sa šesť družstiev zo Slovenska. Družstvo Lokomotíva judo Rimavská Sobota zastupovali staší žiaci: Koóš Lukáš, Balog Robert, Dovičič Tomáš, Gaňa Filip, Filčík Richard, Kilačko Michal, Majoroš Leonard Bruno, Meša Andrej, Madoš Marko a Zacharovský Tomáš. Naše družstvo nepostúpilo zo základnej časti a obsadilo piate miesto.

Medzinárodný turnaj Myslowice – Poľsko

V nedeľu, 25. novembra, sa konal medzinárodný turnaj v džude mini, mladších a starších žiakov a žiačok, vzdialenom poľskom meste Myslowice, ktorého sa zúčastnilo viac ako 430 pretekárov z Poľska, Srbska, Slovenska, Ukrajiny a Česka.

Náš klub Lokomotíva judo Rimavská Sobota reprezentovali dvaja džudisti, a to Matej Gaži v kategórii mini do 33 kg V tejto váhovej kategórii Maťko vyhral všetky zápasy a obsadil zlaté prvé miesto.

Natália Gažiová štartovala v kategórii starších žiačok v hmotnosti do 40 kg. V tejto kategórii dievčat nenašla premožiteľku a všetky zápasy ukončila pred časovým limitom a tak zaslúžene vyhrala zlatú medailu. Na súťaži ich sprevádzali rodičia Babicová a Gaži.

Zdroj a Foto: Ľubomír Antal