Džudisti Lokomotívy sa Slovenskom pohári v Pezinku nestratili, obsadili pódiové miesta

Džudisti z Lokomotívy sa v uplynulú sobotu zúčastnili Grand Prix Slovenského pohára 2018 v Pezinku. Svoje sily si zmerali v kategóriách mini, mladší, starší žiaci, žiačky, dorastenci a juniori. Na západe Slovenska sa zišlo 680 džudistov zo 70 oddielov a štyroch štátov Európy, zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Rakúska.

„Vo veľmi silne obsadenej súťaži sa najviac darilo a zlatú medailu si vybojovala na tatami Natália Gažiová vo váhe do 36 kg v kategórii starších žiačok. Natália v skupinovej fáze s prehľadom vyhrala nad Rešetkovou s Uherského Brodu a v predĺžení (Golden score) nad Vanekovou z Bardejova,“ priblížil pre Rimava.sk Ľubomír Antal, predseda džudo oddielu TJ Lokomotíva Rimavská Sobota. Ako ďalej uviedol, druhé strieborné miesto obsadil Lukáš Koóš do 66 kg v kategórii starších žiakov. Podľa Antala na ceste k striebru zdolal Lukáš Čecha Jelínka, Sejmana z Michaloviec a Duonga z Martina. „Vo finále podľahol Zacharovskému z Banskej Bystrice,“ doplnil.

Ďalším pretekárom z Lokomotívy bol Dávid Gonda. Obsadil bronzovú priečku vo váhe nad 65 kg mladších žiakov v silne obsadenej zostave zahraničných pretekárov.

„Do Pezinka sprevádzali džudistov tréneri Babicová a Gaži,“ uzavrel Antal.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ľubomír Antal