Džudisti Lokomotívy z medzinárodnej Grand Prix na stupni víťazov

21. februára 2019 | |  | | |

Džudisti z Lokomotívy sa uplynulú sobotu a nedeľu zúčastnili 6. ročníka Medzinárodného Grand Prix Banská Bystrica 2019 v džude žiakov, žiačok, dorastencov a juniorov. Náš oddiel reprezentovali džudisti Natália Gažiová, Lukáš Koóš, Bendo Erik a Balog Robert.

Na začiatku súťaže bola odmenená Natália Gažiová Slovenským zväzom džuda za dosiahnutie strieborného umiestnenia v Rankingliste starších žiačok za rok 2018. Srdečne jej gratulujeme.

Na súťaži v Banskej Bystrici sa zúčastnilo 517 džudistov z 12 krajín Európy - Maďarsko, Česko, Rakúsko, Rusko, Slovinsko, Chorvátsko, Nemecko, Taliansko, Kazachstan, Ukrajina , Rusko a Slovensko.

V kategórii starších žiačok Natália Gažiová, štartovala vo váhe do 40 kg, nesklamala a vo veľmi ťažkej konkurencii zahraničných džudistiek zvíťazila nad všetkými vo svojej kategórii a obsadila zlatú priečku. Natália štartovala aj v kategórii dorasteniek v hmotnosti do 40 kg a aj tu dokázala zvíťaziť a obsadiť zlatú priečku.

Balog Robert štartoval v kategórii starších žiakov v hmotnosti nad 73 kg, kde si vybojoval tretiu, bronzovú priečku. Lukáš Koóš v tomto roku sa dostal do kategórie dorastencov a štartoval v hmotnosti do 73 kg, kde pretekári boli nad jeho sily, skončil v druhom kole a ostal bez umiestnenia. Bendo Erik v kategórii starších žiakov v hmotnosti do 66 kg, tiež skončil v druhom kole bez umiestnenia.

Touto cestou ďakuje výbor Lokomotívy všetkým judistom za vzorné reprezentovanie oddielu a mesta Rimavská Sobota.

Zdroj a Foto: Antal Ľubomír, predseda Lokomotíva judo Rimavská Sobota