Džudisti Mladosti sa predstavili na turnaji v Slovinsku, neodchádzali naprázdno

14. januára 2019 | |  |

Džudisti TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota sa v sobotu, 12. januára, zúčastnili Medzinárodného turnaja v Slovinskej Lendave, ktorý bol tradične obsadený kvalitnými džudistami zo Slovinska, Chorvátska, Srbska, Čiech, Rumunska, Rakúska, Maďarska a Slovenska, ktoré malo na tomto turnaji zastúpenie v našom oddieli. Rimava.sk o tom informoval Pavel Zvara z TJ Mladosť Relax.

Turnaju sa zúčastnilo 6 džudistov Klubu TJ Mladosť v dvoch vekových kategóriách U12 a U14 v šiestich rôznych váhových kategóriách pod vedením trénera Richarda Útisa. „Výprava odcestovala už v piatok, 11. januára, do miesta dejiska, kde v sobotu reprezentovali ako naše mesto tak aj Slovensko na medzinárodných tatami,“ uviedol Zvara.

Podľa jeho slov ako prvý zasiahol do bojov Jakub Gréč vo vekovej kategórii U14 do 50kg kde po prehratom zápase v druhom kole bojoval v repasážach, nakoniec sa dostal až do boja o bronzovú medailu kde porazil domáceho slovinského pretekára a získal bronzovú medailu. Rovnaký osud postihol v tej istej vekovej kategórii U14 do 42kg Antonína Müllera a v hmotnostnej kategórii do 55kg Lukáša Zvaru, obaja však prešli víťazne cez repasážne kolá až nakoniec zvíťazili v bojoch o bronzové medaily.

„Vo vekovej kategórii U12 sme mali tak isto trojité zastúpenie. Ako jediná sa v dievčenskej kategórii predstavila Natália Kissová vo váhe do 36kg kde obsadila krásne druhé miesto a odniesla si striebornú medailu. Vo váhovej kategórii do 35kg nás reprezentoval Sebastián Závadský, ktorý nedal súperom šancu, vyhral všetky svoje zápasy a získal zlato,“ priblížil. Posledný, ktorý nastúpil do bojov na tomto turnaji bol Martin Zvara vo váhovej kategórii do 38kg kde všetky svoje zápasy ukončil Ipponom a získal zlato.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Pavel Zvara