No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džudisti Mladosti sa predstavili v slovinskom Maribore

11. februára 2019 | |  | | |

Džudisti TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota sa 3. februára zúčastnili na medzinárodnom turnaji v slovinskom Maribore. Tohto turnaja, ktorý sme navštívili po prvý krát, sa zúčastnilo celkovo 510 pretekárov z 56 klubov a 10 krajín Slovinska, Chorvátska, Srbska, Čiernej Hory, Bosny a Herzegovina, Maďarska, Českej Republiky, Slovenska a Rakúska.

Našu výprava, pod vedením trénerov Richarda a Ivana Útisa, bola tentoraz menšia. Získavať medzinárodné skúsenosti tentoraz odcestovala už v sobotu 2. februára, 5 pretekárov.

Ako prvý do bojov zasiahol Martin Zvara, v kategórií U12 do 38 kg. Po 3 víťazných zápasoch v semifinále podľahol svojmu súperovi, v boji o bronz však s prehľadom zvíťazil.

Mikuláš Fedor po dvoch víťazstvách v kategórii U14 do 38 kg, podľahol v zápase o postup do semifinále a do ďalších zápasov o medailové umiestnenie už nezasiahol.

Antonín Müller mal zápasiť v kategórii U14 do 42 kg, nakoľko si už pri rozcvičovaní zranil členok do zápasov nezasiahol. Prajeme skoré uzdravenie a úspešný návrat na tatami.

Lukáš Zvara v kategórii U14 do 55 kg po víťazných zápasoch v predkolách a postupe do súbojov o bronzovú medailu žiaľ podľahol a neumiestnil sa na stupňoch víťazov.

Ako posledný do bojov zasiahol v kategórii U16 do 55 kg Alec Vetrák, ktorý nadviazal na svoje vynikajúce výkony z minulej sezónny a po náročných zápasoch vybojoval bronzovú medailu.

16. februára nás čaká Grand Prix Banská Bystrica s tradične silným európskym obsadením.
Pred touto udalosťou však ešte privítame 9. februára na domácej pôde džudistov prípraviek z Banskej Bystrice, Zvolena, Lučenca a Rožňavy na prvom kole Turnaja nádejí JUDO.

Zdroj: TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross