No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džudisti z Lokomotívy na prvej súťaži v roku 2019 v Poľsku

17. januára 2019 | |  | | | |

Džudisti z Lokomotívy sa uplynulú sobotu zúčastnili Medzinárodného turnaja v Poľskom Bielsko Biala. Na turnaji detí a mládeže pod názvom „Prekonáme hranice„ sa na dvanástich tatami, stretlo až 1300 džudistov za dva dni zo stredu Európy z 8 štátov (Slovensko, Česko, Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, Ukrajina, Chorvátsko a Poľsko) a 94 oddielov.

„Tento turnaj je jeden z najväčších v Európe pre žiakov a žiačok, zahajovali ho – námestník Ministra športu a cestovného ruchu Jan Widera, viceprezident of Bialsko Biala WaldemarJedrusiňski a vedúci katedry Telesnej kultúry a športu City Hall Richard Radwan,“ uviedol pre Rimava.sk Ľubomír Antal predseda džudo oddielu Lokomítvy.

Rimavskosobotský oddiel reprezentovali dvaja džudisti. Staršia žiačka Natália Gažiová, ktorá štartovala v kategórii U 14 vo váhe do 40 kg v silne obsadenej hmotnosti skončila na 3. bronzovom mieste, keď podľahla v zlatom skóre poľskej pretekárke a nepostúpila do finále. V  mini žiakoch  do 30 kg štartoval Maťko Gaži, skončil na 7. mieste, kde sa mu v repasáži nepodarilo zdolať poľského pretekára. „Do Poľského Biesko Biala sprevádzali džudistov tréneri Gaži Miloš a Lenka Babicová,“ dodal na záver Antal.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ľubomír Antal


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross