Džudisti z Lokomotívy na súťaži Budatest cup 2019

Výprava džudistov z Lokomotívy v nedeľu 29. apríla vycestovali na 32. ročník Budapest Cap 2019 v Maďarskej republike, jeden z najväčších turnajov v jude v Budapešti. Tohto turnaja sa zúčastnilo viac ako 1600 pretekárov z 28 krajín a viac ako 200 oddielov z Európy a sveta.

„Náš klub reprezentovala jedena pretekárka to Natália Gažiová, nakoľko pre chorobu sa ho nemohli zúčastniť ostatný. Natália štartovala v hmotnosti do 40 kg v kategórii starších žiačok a obsadila pekné bronzové 3. miesto,“ povedal predseda džudo oddielu Lokomotívy Ľubomír Antal.

V prvom kole porazila pretekárku Szelecki z Maďarskej republiky, v druhom kole zdolala džudistku Covic z Bosny a Hercegoviny, až v treťom kole narazila na premožiteľku Sydykovu z Nemecka, v opravách už Natália nezaváhala, kde porazila Puju Zecic z Chorvátska, ďalej Markovicsovú z Pezinka SVK a o bronz sa stretla s Raczinskou z Poľskej republiky, ktorú zdolala v golden skóre a obhájila umiestnenie z minulého roka.

„Natálke gratulujeme k peknému výkonu a výbornej reprezentácii Slovenska, mesta Rimavská Sobota a oddielu Lokomotíva judo Rimavská Sobota,“ poznamenal Antal a dodal, že do Maďarska sprevádzali džudistku tréneri Gaži Miloš a Lenka Babicová.