No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Džudistov čakajú najbližšie dva víkendy prestížne podujatia

perex velka cenaRimavskosobotských džudistov z TJ Mladosť CVČ Relax čakajú dva po sebe nasledujúce víkendy prestížne podujatia. Jedným z nich sú Majstrovstvá Slovenska mladších a starších žiakov, ktoré sa uskutočnia už túto sobotu, 16. mája, na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Ako ďalej Rimava.sk informoval Jozef Nociar, ide o najdôležitejšiu súťaž na Slovensku pre tieto vekové kategórie.

Druhým prestížnym podujatím je medzinárodná Veľká cena mesta Rimavská Sobota, ktorá sa bude konať v sobotu, 23. mája, na rovnakom mieste.

Podľa Nociara, na medzinárodnú Veľkú cenu mesta Rimavská Sobota v džude žiakov a žiačok, očakávajú organizátori stovky pretekárov z jedenástich krajín. „Minulý rok sa na tatami predstavilo viac ako 470 pretekárov zo 46 klubov, tento rok očakávame podobnú, možno aj väčšiu účasť,“ poznamenal.

Ako ďalej uviedol účasť prisľúbili pretekári z Rakúska, Česka, Poľska, Ukrajiny, Srbska, Rumunska, Slovínska, Maďarska, Chorvátska, Slovenska a nováčikom na turnaji budú džudisti z Kosova. „Chlapci a dievčatá budú súťažiť v troch vekových kategóriách. Vyhodnocovať sa budú tri najlepšie kluby v každej z týchto kategórií a nakoniec tri najlepšie kluby celkom,“ priblížil Nociar.

Súťaž bude prebiehať na zimnom štadióne na šiestich tatami a začiatok Veľkej ceny je v sobotu naplánovaný na 10.30 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross