DŽUDO: Lokomotíva na stupni víťazov Slovenského pohára v Pezinku

28. marca 2019 | |  | |

Džudisti z Lokomotívy sa v sobotu, 23. marca, zúčastnili Grand Prix- 31. ročníka Slovenského pohára 2019 pre mini, mladších, starších žiakov, žiačok a dorastencov. Na západe Slovenska sa zišlo skoro 700 džudistov zo 72 oddielov a desať štátov Európy a to Slovenska, Čiech, Maďarska, Nemecka, Rumunska, Poľska, Ukrajiny, Slovinska, Chorvátska a Rakúska.

Zlatú medailu si vybojovala na tatami Natália Gažiová vo váhe do 40 kg v kategórii starších žiačok. Natália postupne zdolala Kaletovú z Judo Academy Praha, Česká republika na waza-ri, Petríkovú z Pakše, Maďarsko na ipon a finále vyhrala s Vanekovou z Judo clubu Bardejov na ipon.

Tretie, bronzové, miesto obsadil starší žiak Rober Balog v hmotnosti nad 73 kg. Robovi sa darilo hneď v prvom zápase, kde vyhral pred časovým limitom na ipon s Riňákom z Dukla Banská Bystrica, druhý zápas veľmi tesne o jeden pomocný bod prehral v predĺžení s Morávekom z Nového Bydžova a zápas o tretie miesto vyhral s prehľadom na hodnotenie ipon s Ománikom s Judo clubu Považská Bystrica.

V najmladšej kategórii super mini žiakov nás reprezentovali dvaja mladí džudisti v hmotnostnej kategórii nad 46 kg. Bronzovú medailu získal Daniel Jakab a na štvrtom mieste sa umiestnil Stanislav Maťo. Do Pezinka sprevádzali džudistov tréneri Tonhajzerová a Gaži.

„Touto cestou by som sa chcel poďakovať zúčastneným za vzornú reprezentáciu oddielu Lokomotíva judo, Rimavská Sobota a aj mesta Rimavská Sobota,“ uzavrel predseda džudo oddielu Lokomotíva Ľubomír Antal.

Zdroj a FOTO: Ľubomír Antal