DŽUDO: Lokomotíva v číslach za uplynulý rok

18. januára 2019 | |  |

Oddiel Lokomotíva – judo Rimavská Sobota trénuje v Základnej škole Š. M. Daxnera na ulici V. Clementisa v Rimavskej Sobote. Tréningy prebiehajú trikrát do týždňa od 16:30 do 18:00 hod. v malej telocvični, kde majú natrvalo rozloženú žinenku zvanú tatami po celý školský rok. Tatami využívajú aj žiaci základnej školy prvého stupňa na hodinách telesnej výchovy a na krúžkových aktivitách .

Predsedom oddielu je Bc. Ľubomír Antal. Vo výbore spolupracujú tréneri Lenka Babicová, Miloš Gaži. Hlavným trénerom oddielu je tréner I. triedy Ľubomír Antal, ktorý zároveň vykonáva rozhodcu I. triedy na území Slovenska aj v zahraničí pod vedením Slovenského zväzu juda. Trénermi sú Lenka Babicová a Miloš Gaži. V roku 2018 sa oddiel zúčastnil 32 súťaží z toho 7 boli v zahraničí, a to Bielsko Biala, Bochnia a Myslovice – Poľsko, Brno – Česká republika, Pakš a Budapešt 2x - Maďarsko.

Dvadsaťpäť Medzinárodných veľkých cien a Majstrovstvá Slovenskej republiky, Turnaj nádejí , Liga SR dorastu a mužov sa konali na Slovensku a to v mestách: Žilina, Zvolen, Banská Bystrica, Lučenec, Malacky, Martin, Pezinok, Bardejov, Bratislava, Rimavská Sobota, Michalovce, Kolárovo, Považská Bystrica, Kolárovo, Galanta.

Na všetkých týchto súťažiach získavali naši džudisti skúsenosti a motiváciu pre ďalšie zdokonaľovanie sa v ázijskom bojovom umení džudo. Samozrejme, že si vybojovali nie jedno víťazstvo. Na prvých miestach sa umiestnili 33-krát, na druhých, teda prehrali vo finále 12-krát a tretie miesta si vybojovali 14-krát. Osemnásťkrát obsadili štvrté miesto, piate miesta obsadili 14-krát, teda prehrali o tretie miesto, na siedmom mieste skončili 12-krát a na deviatom 16-krát.

Pre trénerov je súťaž veľmi dôležitým merítkom, lebo bez súťaže sa ťažko pripravuje džudista keď nemá cieľ, ktorý by chcel dosiahnuť. Cieľom každého športovca je vyhrať a byť prvý vo svojej kategórii. Najväčšia finančná položka v oddiely je doprava na súťaže.

Zdroj: Ľubomír Antal