DŽUDO: Majstrovstvá Slovenska priniesli Mladosti desať medailí, darilo sa jej aj v Česku

Priestory bývalej Hypernovy v Rimavskej Sobote boli uplynulú sobotu dejiskom majstrovstiev Slovenska v džude mladších a starších žiakov a žiačok. Svoje sily si zmeralo 235 pretekárov z 33 klubov. Medzi nimi nechýbala ani domáca TJ Mladosť Relax, ktorej džudisti vybojovali až desať medailí. Rimava.sk o tom informoval Jozef Nociar, predseda TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota, ktorá majstrovstvá usporiadala.

Džudisti z TJ Mladosť Relax vybojovali kompletnú sériu cenných kovov. A hoci na stupeň víťazov tentoraz nesiahli Medveď Jozef, Bernáth Lukas a Svoreň Šimon, v medailovom poradí skončila TJ Mladosť na 8. mieste.

Odchovancovi Mladosti sa darilo aj na medzinárodnom turnaji v Česku

České mesto Nový Bydžov bolo v rovnaký deň dejiskom medzinárodného turnaja v džude mini žiakov a žiačok. Na tatami sa stretlo celkovo 450 pretekárov z Česka, Rumunska, Srbska, Slovinska, Francúzska, Maďarska, Poľska a Slovenska, ktorého farby hájili i odchovanci TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota.

Spomedzi troch pretekárov – Miroslav Vetrák, Antonín Müller Antonín a Martin Zvara sa najviac darilo poslednému menovanému. „V jednej váhe, v ktorej bolo 31 pretekárov sa stretli všetci naši traja pretekári. Tentoraz sa najlepšie darilo Martinovi Zvarovi, ktorý po 4 vyhratých zápasoch skončil na 3. mieste,“ priblížil Nociar. Rimavskosobotskí odchovanci nastúpili v kategórii U11 do 30 kilogramov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Pavel Zvara