No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DŽUDO: Natálka Gažiová opäť nesklamala na medzinárodných turnajoch

26. septembra 2018 | |  | | |

Dva uplynulé víkendy naša staršia žiačka Natália Gažiová sa zúčastnila dvoch medzinárodných turnajov v Českej republike a v Maďarsku. Na obidvoch sa postavila na stupne víťazov.V druhej polovici septembra reprezentovala džudo oddiel rimavskosobotskej Lokomotívy v Brne na 27. ročníku MT Brno CUP OPEN, na ktorom sa zúčastnilo 1196 džudistov z 15 krajín. „V kategórii U15 / staršie žiačky / do 40 kg Natálka vyhrala všetky štyri zápasy pred časovým limitom s hodnotením ipon. Nezaváhala ani vo finále, tu porazila 3 násobnú Majsterku Čiech a nedala jej žiadnu šancu. Zlaté miesto si zaslúžila,“ povedal pre Rimava.sk Ľubomír Antal predseda džudo oddielu Lokomotíva Rimavská Sobota.

Ďalší víkend. 22.septembra sa uskutočnil silne obsadený medzinárodný turnaj v Pakši v Maďarsku, kde len v kategórii starších žiakov a žiačok sa nominovalo viac ako 500 džudistov z 8 krajín Európy. „Natálka nastupovala v kategórii U 15 / staršie žiačky / do 40 kg. Prví zápas prehrala s reprezentantkou Maďarska a potom vo veľmi ťažkých súbojoch už svoje zápasy zvládla, keď postupne vyhrala nad Srbkou, Maďarkou a o tretie miesto porazila ďalšiu srbskú reprezentantku a tak získala 3. miesto,“ priblížil Antal.

Podľa jeho slov sa turnajov zúčastnili štáty Európy - Ukrajina, Litva, Poľsko ,Česko, Rumunsko, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko. „Touto cestou by som sa chcel poďakovať Natálke v mene výboru Lokomotívy džudo Rimavská Sobota za vzornú reprezentáciu oddielu, mesta Rimavská Sobota a aj v mene všetkých sponzorov, ktorí podporujú náš oddiel,“ spomenul Antal a dodal, že na súťaži Natálku sprevádzali tréneri Gaži a Babicová.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ľubomír Antal


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross