Džudisti majú za sebou posledné súťaže roka, uctili si pamiatku mladého športovca

16. decembra 2014 |  |

velka-cenaMemoriálom Stanislava Sojku, ktorý zahynul pri autonehode a Malou Vianočnou cenou ukončili džudisti v Rimavskej Sobote tohtoročné súťaže. V sobotu, 13. decembra, sa na tatami v telocvični na Športovej ulici stretli desiatky mladých džudistov. Vyhodnocovali aj najlepších športovcov. Ako Rimava.sk informoval Jozef Nociar, tréner TJ Mladosť Relax CVČ Rimavská Sobota a jeden z organizátorov memoriálu, vo váhe do 73 kilogramov sa zúčastnilo šesť pretekárov. „Všetko naši odchovanci,“ priblížil Nociar, podľa ktorého sa v súťaži najlepšie darilo a prvé miesto získal Michal Štork. Na druhom mieste skončil Patrik Boršoš. Na treťom Richard Útis a Juraj Antal. Piate miesta obsadil Ján Durmis a Jaroslav Maďar.

Po vyhlásení výsledkov memoriálu nasledovalo vyhodnotenie rebríčka oddielu TJ Mladosť Rimavská Sobota podľa výsledkov, ktoré dosahovali džudisti Mladosti CVČ Relax v roku 2014.
mladost

V absolútnom poradí všetkých kategórií zvíťazila Veronika Útisová, ktorá obhájila svoje prvenstvo z minulého roka.

Na Malej Vianočnej cene takmer 90 pretekárov

TJ Mladosť Relax CVČ Rimavská Sobota v spolupráci s mestskou políciou organizuje už tradične ako poslednú súťaž v roku Malú Vianočnú cenu. Podľa Jozefa Nociara sa jej zúčastnilo približne 90 pretekárov zo siedmich klubov. Okrem Mladosti aj Lokomotíva Rimavská Sobota, Junior Lučenec, Katsudo Lučenec, Budokan Zvolen, UMB Banská Bystrica a Hrachovo. Oddiel Mladosti odovzdal svojmu dlhoročnému predsedovi Jaroslavovi Mlynárovi čestnú plaketu za dlhoročnú prácu a prínos pre džudo. Ako priblížil Nociar, medailu mu udelil SZJ pri príležitosti 60 rokov džuda na Slovensku.
Ďakovný list udelili aj Vojtechovi Kupkovi, taktiež za dlhoročnú prácu a prínos pre džudo.

„Ešte pred otvorením súťaže bola vyhodnotená súťaž olympijských nádejí pre rok 2014, v ktorej zvíťazila TJ Mladosť Rimavská Sobota pred družstvami Katsudo Lučenec a Junior Lučenec. Všetky deti, ktoré sa v tejto dlhodobej súťaži umiestnili na prvých troch miestach, boli ocenené diplomom a medailou,“ doplnil Nociar, podľa ktorého by sa chceli poďakovať všetkým sponzorom a spoluorganizátorom.