Džudisti Mladosti bodovali v Srbsku aj na domácom turnaji

14. novembra 2014 |  | |

džudo Olympijské nádeje RSDžudisti TJ Mladosť sa v októbri zúčastnili dvoch majstrovských súťaží, dvoch medzinárodných turnajov na Slovensku, jedného medzinárodného turnaja v Srbsku a tiež zorganizovali piate kolo Turnaja olympijských nádejí u nás v Rimavskej Sobote. Celkovo získali 20 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových medailí. Pretekári Mladosti ešte obsadili tri krát štvrté a šesť krát piate miesto. Ako sa džudistom darilo na jednotlivých súťažiach, pre Rimava.sk priblížil Jozef Nociar, tréner Mladosti Rimavská Sobota.

Na Majstrovstvách Slovenska bojovali len dorastenci

V Banskej Bystrici na Majstrovstvách Slovenskej republiky mužov a žien (4.10.) bojovali len dorastenci Mladosti. Napriek tomu sa podľa Nociara podarilo Zuzke Očenášovej vybojovať bronzovú medailu, Patrik Boršoš obsadil piate miesto.
V rovnaký deň a na rovnakom mieste sa konali aj Majstrovstvá SR družstiev starších žiakov. Klub Mladosti družstvo nepostavil ale náš Filip Páleš hosťoval za družstvo Junior Lučenec, ktoré získalo Majstrovský titul.

Mini výprava džudistov reprezentovala Mladosť v Srbsku. Rimavskosobotskí pretekári dosiahli na domácom turnaji najlepší výsledok kola

Mini výprava džudistov Mladosti štyroch pretekárov súťažila (5.10.) v Srbsku. V silnej medzinárodnej konkurencii len Broňa Škorňová zostala bez medaily keď obsadila 7. miesto.
2. miesto Bruno Kóšik, 3. miesto Alec Vetrák a Veronika Útisová

Ostatní džudisti a džudistky Mladosti bojovali na 5. kole Turnaja olympijských nádejí, ktoré klub zorganizoval na domácej pôde v Rimavskej Sobote. "Domáce prostredie nám pomohlo k obsadeniu deviatich prvých, siedmich druhých, dvoch tretích a dvoch štvrtých miest, čo bol spomedzi zúčastnených klubov najlepší výsledok tohto kola," priblížil Nociar.
1. miesto: Matej Banský, Lukas Bernáth, Mikuláš Fedor, Daniel Kmetík, Jozef Medveď, Antonín Müller, Šimon Svoreň, Natália Kissová
2. miesto: Adrián Medveď, Lukáš Pil,z Adam Suja, Dominik Útis, Sebastián Závadský, Martin Zvara, Jakub Gréč
3. miesto: Alex Báthory, Dominik Útis
4. miesto: Alex Fedor, Kevin Petrinec

Veľká cena Považskej Bystrice

Z Medzinárodnej veľkej ceny mesta Považská Bystrica si (11. 10.) pretekári Mladosti priniesli päť zlatých, dve strieborné, tri bronzové medaily a dve piate miesta.
1. miesto: Antonín Müller, Bronislava Škorňová, Adam Suja, Bolda Zonga Sztankovics, Patrik Boršoš
2. miesto: Veronika Útisová, Zuzana Očenášová
3. miesto: Filip Páleš, Nikoleta Müllerová, Patrícia Slížová
5. miesto: Alec Vetrák, Dominik Útis

Majstrovský titul o vlások unikol Boršošovi a Očenášovej, získala ho Kanátová

Džudisti Mladosti súťažili aj na Majstrovstvách Slovenskej republiky dorastencov a dorasteniek (18. 10.). "Ak nepočítam Sophiu Kanátovú, ktorá ako dorastenka prestúpila do STU Bratislava, tak sa našim tentoraz nepodarilo získať Majstrovský titul," povedal Nociar a dodal, že titul len o vlások unikol dvom džudistom Mladosti, keď Patrik Boršoš a Zuzana Očenášová vybojovali strieborné medaily. Jednu bronzovú medailu pridala ešte Patrícia Slížová napriek tomu, že je ešte len staršia žiačka. Druhá staršia žiačka Mladosti, Nikoleta Müllerová, obsadila štvrté miesto.

Októbrovú medailovú žatvu zavŕšili v Kolárove

Na medzinárodnom turnaji v Kolárove (25.10.) džudisti Mladosti úspešne zavŕšili októbrovú medailovú žatvu, keď v silnej medzinárodnej konkurencii získali päť zlatých, dve strieborné a dve bronzové medaily. Traja džudisti sa umiestnili na piatom mieste.
1. miesto: Lukas Bernáth, Bruno Kóšik, Bolda Zonga Sztankovics, Daniel Kmetík, Patrícia Slížová
2. miesto: Kornel Bodor, Veronika Útisová
3. miesto: Adrian Medveď, Bronislava Škorňová
5. miesto: Jozef Medveď, Alec Vetrác, Nikoleta Müllerová

Zdroj: Rimava.sk