Džudisti TJ Mladosť Relax zbierali medaily na dvoch turnajoch. Pripravujú sa aj na domácu súťaž

Džudisti TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota sa predstavili na dvoch turnajoch. Do Domaszégu v Maďarsku vycestovala početná výprava JUDOKA z TJ Mladosť pod vedením trénera Juraja Svoreňa a Adriana Dureca už v piatok 22. marca. Na druhý deň sa zúčastnili na medzinárodnom turnaji v konkurencii oddielov z Maďarska, Poľska, Rakúska, Rumunska a Slovenska. „Pre mnohých to bola prvá skúsenosť na medzinárodných tatami, kde si mohli zmerať sily s rovesníkmi zo zahraničia," priblížil pre Rimava.sk Pavel Zvara, tréner TJ Mladosť, podľa ktorého ich výprava sa vracala s krásnou nádielkou medailí.

Vo vekovej kategórii U11 TJ Mladosť reprezentoval vo váhe do 30 kg Alex Farago a obsadil 3. miesto. Ladislav Danyi do 45 kg vybojoval tiež 3. miesto a vo váhe do 42 kg získal 1.miesto a domov si niesol zlatú medailu Jakub Durec.

Vo vekovej kategórii U13 reprezentovali JUDOKA šiesti športovci, piati si odnášali bronzové medaily - Gregor Hegedűs do 35 kg, Eliška Ibošová do 30 kg, Samuel Hudec do 38 kg, Dominik Štúrik do 38 kg, Juraj Ďurica do 42 kg.
Vo vekovej kategórii U13 získala 1. miesto a domov si odnášala zlatú medailu Perla Kovácsová vo váhe do 34 kg. „Všetkým ďakujeme za reprezentáciu nášho klubu a želáme ďalšie vynikajúce úspechy na medzinárodných tatami," uviedol Zvara.

Ďalšia výprava džudistov pod vedením trénera Richarda Útisa reprezentovala oddiel Mladosti na veľmi dobre obsadenej medzinárodnej súťaži v Pezinku. Tradične patrí medzi veľmi kvalitne obsadené turnaje so zahraničnou účasťou. V konkurencii skoro 700 pretekárov z 9 krajín - Slovensko, Čechy, Maďarsko, Rumunsko, Poľsko, Chorvátsko, Srbsko, Rakúsko, Ukrajina si odniesli 4 bronzové, 2 strieborné a 1 zlatú medailu.
Zastúpenie mali v piatich vekových kategóriách U9, U11, U13, U15 a U18. „Musíme vyzdvihnúť výkon našej najmladšej JUDOKA Lea Megelová, ktorá bola na svojej prvej Veľkej cene s takouto medzinárodnou účasťou. Hneď v premiérovom turnaji nastúpila vo dvoch váhových kategóriách a získala dve medailové umiestnenia," pripomenul Zvara. Lea vo váhe do 27 kg vybojovala 1. miesto a vo váhe do 30 kg získala 2. miesto.

Vo vekovej kategórii U13 dievčatá získali dve medailové umiestnenia. Vo váhe do 52 kg Biabiana Očenášová krásne 2. miesto a vo váhe do 36 kg Natália Kissová 3. miesto. Medzi chlapcami vo Vekovej kategórii U13 zvádzal krásne súboje Martin Zvara a z 35 pretekárov vo svojej váhovej kategórii do 38 kg skončil na 3. mieste.

Vo vekovej kategórii U18 sa tentokrát darilo len dievčatám keď získali dve bronzové umiestnenia, Bolda Zonga Sztankovics vo váhe do 63 kg a Bronislava Škorňová vo váhe do 48 kg.
Džudisti sa už pripravujú na domácu súťaž, Veľkú Cenu Mesta Rimavská Sobota. Jej 43.ročník sa uskutoční v sobotu, 11.mája, v priestoroch bývalej Hypernovy. „Všetkých srdečne pozývame," avizuje Zvara.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Pavel Zvara