Medailová žatva džudistov na domácej medzinárodnej Veľkej cene

velka-cena-36Rimavskosobotskí džudisti TJ Mladosť Relax a Lokomotíva majú za sebou úspešnú domácu medailovú žatvu. Na jubilejnej medzinárodnej Veľkej cene mesta Rimavská Sobota, ktorá sa konala na zimnom štadióne, v kategórii mini, žiakov a žiačok vybojoval organizátorský tím dve zlaté, päť strieborných a šesť bronzových medailí, v poradí družstiev obsadili piate miesto. Džudisti menšieho domáceho klubu, Lokomotíva, vybojovali jedno strieborné a tri bronzové medaily. Ako ďalej Rimava.sk informoval predseda TJ Mladosť Jozef Nociar, v poradí 40. ročníka sa zúčastnilo približne 480 pretekárov zo 45 klubov a deviatich štátov, zo Srbska, Slovinska, Rumunska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Poľska, Česka a Slovensko. Rimavskú Sobotu zastupovalo približne 50 pretekárov. Ako pre Rimava.sk uviedol zakladateľ klubu Mladosť Juraj Svoreň, tomu, ako sa počty džudistov v Rimavskej Sobote rozrástli sa veľmi tešia.

Juraj SvoreňV prvom rade však podľa neho patrí veľká vďaka Vladimírovi Libiakovi, ktorý založil tento šport v meste v roku 1967 ako Lokomotíva Rimavská Sobota. Medzinárodná súťaž je podľa Svoreňa v súčasnosti zmenežovaná na najvyššej úrovni, pretože jednotlivé rozlosovania pretekárov sú na monitoroch zobrazené niekoľko zápasov dopredu o čo sa stará zástupca z Poľska, ktorý toto kvantum elektroniky riadi a vlastní. „Takto bežia súťaže na Európe, na svete aj na Olympiáde. Dotiahli sme to na Slovensko ako prví a začína sa to pekne rozmáhať,“ povedal Svoreň.

Pred slávnostným zahájení súťaže predseda SZJ Ján Krišanda ocenil Veroniku Útisovú za 2. miesto v celoslovenskom rebríčku starších žiačok za rok 2015 a Boldu Zongu Sztankovics za 3. miesto v celoslovenskom rebríčku mladších žiačok. „Ocenil aj organizátorov za dlhoročné úspešné organizovanie turnaja plaketou SZJ, ktorú odovzdal predsedovi TJ Mladosť Relax CVČ Rimavská Sobota Jurajovi Svoreňovi, ktorý bol vždy jedným z hlavných organizátorov v histórii tohto turnaja,“ priblížil Nociar a dodal, že klub ďakuje všetkým, ktorí prispeli k organizácii, úspešnému a hladkému priebehu turnaja. „Väčšina účastníkov či už domácich, alebo zahraničných ho hodnotí ako najlepší na Slovensku v tejto vekovej kategórii,“ zdôraznil. Medzinárodného turnaja sa zúčastnil aj čestný predseda SZJ Anton Siekel