Na súťaži olympijských nádejí v Rim. Sobote sa predviedli aj najmladší džudisti

29. októbra 2013 |  | |

dzudisti-mladostNa súťaži olympijských nádejí v Rimavskej Sobote sa v telocvični na Športovej ulici predviedli aj najmladší domáci džudisti. V poradí už piateho kola sa v sobotu, 26. októbra, zúčastnilo viac ako sto chlapcov a dievčat z 9 klubov z Banskobystrického kraja. Okrem dvoch z R. Soboty - TJ Mladosť a Lokomotíva prišli mladí športovci aj z klubu Junior Lučenec, Katsudo Lučenec, Budokan Zvolen, Elán Rožňava, Dukla Banská Bystrica, UMB Banská Bystrica a Hrachovo. „Táto súťaž je organizovaná hlavne pre prípravky z týchto klubov. Je obľúbená medzi deťmi a aj rodičmi, o čom svedčí bohatá účasť pretekárov, ale aj rodičov,“ uviedol pre Rimava.sk Jozef Nociar, tréner Mladosti Rimavská Sobota, ktorá súťaž organizovala. Ako doplnil, každý pretekár dostal diplom za umiestnenie a sladkú odmenu. Džudisti z TJ Mladosť a z Hrachova získali spolu jedenásť prvých miest, deväť druhých miest a štyri tretie miesta.
Prvé miesto vo svojej kategórii vybojoval Martin Zvara (-21), Bronislava Škorňová (-25), Jozef Medveď (-26), Alec Vetrák (-28), Lukas Bernáth (-29), Adam Suja (-30), Adrián Medveď (-31), Bolda Zonga Sztankovics (-32), Lukáš Zvara (-34), Šimon Svoreň (-42), Lukáš Pilz (-55). Druhé miesto obsadil Juraj Laššák (-24), Andrej Jekimov (-25), Matúš Vetrák (-28), David Majer (-33), Daniela Porubiaková (-34), Kristína Stieranková (-35), Maroš Kišák (-50), Dominik Útis (-52), Daniel Kmetík (-55). Tretie miesto obsadil Kornel Bodor (-22), Szabolcs Imre (-35), Miroslav Rapčan (-42), Adrián Porubiak (-50).

Z druhého domáceho klubu zlaté miesta podľa predsedu Lokomotívy RS Ľubomíra Antala získala Natália Gažiová, Lukáš Koóš v mini kategóriách a Jaroslav Maďar v kategórii starších žiakov. Tretie miesta a bronzové medaily získal Ladislav Danyi, Ján Trímaj, Miroslav Petroský a Daniel Petrovský.