Najcennejšiu medailu z Banskej Bystrice priniesla Natália Gažiová z Lokomotívy

3. marca 2014 |  | |

Natália GažiováNajcennejšiu medailu z 1. ročníka medzinárodnej súťaže Grand Prix v Banskej Bystrici medzi džudistami Lokomotívy priniesla Natália Gažiová z Rimavskej Soboty. Ako Rimava.sk ďalej informoval predseda Lokomotívy Ľubomír Antal, zlatú medailu získala v kategórii mini žiačok do 24 kg, klub pritom reprezentovalo deväť detí. V športovej hale na Šťiavničkách sa 1. marca stretlo celkovo viac ako 200 džudistov zo štyroch štátov Ukrajiny, Maďarska, Čiech a Slovenska. „Najväčší zážitok pre všetkých zúčastnených bola Olympijská víťazka v biatlone Nasťa Kuzminová, ktorá zahájila túto medzinárodnú súťaž,“ priblížil Antal.

Podľa Antala bronzové medaily si vybojoval a Nina Tonhajzerová do 46 kg mini žiačok, Ladislav Danyi nad 46 kg mini žiakov. Piate miesta obsadil Lukáš Koóš do 32 kg mini žiakov a Miroslav Petrovský do 41 kg mini žiakov. Siedme miesto obsadil Ján Trímaj a  Matej Banský do + 46 mini žiakov, deviate miesta získali Dávid Foszlányi do 32 kg a  Daniel Petrovský do 27 kg obaja v mini žiakoch. Džudistov na súťaži sprevádzal tréner Antal a Réti.

z hornom rade zľava Gažiová, Foszlányi, Danyi..Dolný rad zľava Tonhajzerová, Koóš, Trímaj, Banský

Zdroj: Rimava.sk