R. Sobota má medzi žiakmi piatich Majstrov SR v džude

7. mája 2013 |  |

Zľava: Maďar, Garayová , AntalRimavskosobotská džudistka Janka Garayová z oddielu Lokomotíva sa uplynulý víkend stala Majsterkou Slovenskej republiky v kategórii mladších žiačok pre rok 2013. Ako ďalej Rimava.sk informoval predseda Lokomotívy RS Ľubomír Antal, ktorý svojich zverencov na majstrovstvách mladších a starších žiakov sprevádzal, Janka si v Martine vybojovala zlatú medailu vo váhe do 25 kilogramov. Mladá džudistka, ktorá má 10 rokov, sa tomuto športu venuje viac ako pol roka a v klube Lokomotíva je od jesene minulého roka.

Celkovo sa na súťaži stretlo takmer 230 džudistov z regiónu Banská Bystrica, Žilina a Trenčín. Podľa Antala strieborné miesto z oddielu Lokomotívy obsadil Jaroslav Maďar vo váhe nad 73 kg starších žiakov. Na piatom mieste skončil Jakab Ádám vo váhe do 60 kg starších žiakov.

Garayová majsterkou SRTitul majstra SR vybojovali aj džudisti z Mladosti Relax

V silnej konkurencii sa už tradične presadili aj džudisti z Mladosti Relax Rimavská Sobota. Titul majstra SR v Martine vybojovali štyria mladí džudisti. Medzi mladšími žiakmi v kategórii do 32 kg zlatú medailu získala Veronika Útisová, do 48 kg Nikola Farkašová a do 52 kg Domimika Ondrušíková. Titul majstra Slovenska do 30 kg vybojoval aj Filip Páleš. Ako ďalej Rimava.sk informoval tréner Mladosti Jozef Nociar, medzi mladšími žiakmi druhé miesto obsadila Patrícia Slížová (do 57 kg), tretie miesto Viktor Ádam (50kg) a piate miesto obsadil Alexander Varga (42kg). Daniel Kmetík a Dominik Útis sa na súťaži neumiestnili.
Medzi staršími žiakmi sa podľa Nociara darilo Lei Šimonovej, ktorá vo váhe do 48 kg, obsadila tretie miesto. Sebastián Pál sa vo váhe do 60 kg neumiestnil.

Pretekárov sprevádzali tréneri Juraj Svoreň, Richard Útis, Ivan Útis a Beata Svoreňová.