25. novembra 2013 |  | | | |

lokomotiva rimavska sobotaDžudisti Lokomotívy Rimavská Sobota a Mladosti Relax Rimavská Sobota vybojovali na turnaji olympijských nádejí v Lučenci takmer 30 medailí. V sobotu, 23. novembra, v 6. kole súťažilo viac ako 110 mladých džudistov v kategórii mini a žiaci z 10 klubov. Ako pre Rimava.sk uviedol predseda Lokomotívy RS Ľubomír Antal, je to nový rekord tejto súťaže. Okrem dvoch klubov z Rimavskej Soboty sa súťaže zúčastnil aj klub Katsudo Lučenec, Junior Lučenec, Judo Dobroč, Hrachovo, Elán Rožňava, UMB Banská Bystrica, Dukla Banská Bystrica a JC Zvolen.

Podľa Antala sa z oddielu Lokomotívy zúčastnili deviati džudisti. „Prvé miesto a zlatú medailu získala Natália Gažiová do 23 kg mini žiačok,“ uviedol Antal. Ako doplnil, druhé miesta si vybojoval Dávid Foszlányi (do 25 kg) super mini žiaci, Daniel Petrovský do 24 kg super mini žiaci, Lukáš Kóoš do 30 kg mini žiaci, Nina Tonhajzerová do 40 kg mini žiačok, Ján Trímaj do 50 kg mini žiakov, Ladislav Danyi do 45 kg mini žiaci. Tretie miestoobsadila
Natália Medeová do 29 kg mini žiačky a Miroslav Petrovský do 37 kg mini žiaci. „Týmto výbor Lokomotívy ďakuje judistom za vzornú reprezentáciu oddielu a rodičom za pomoc pri doprave a  starostlivosti o športovcov počas súťaže,“ doplnil Antal, ktorý mladých pretekárov sprevádzal na súťaži.

Pretekári Mladosti Relax získali päť zlatých, štyri strieborné a desať bronzových medailí. Pretekárov sprevádzali tréneri : Jozef Nociar, Útis Richard, Útis Ivan, Laczko a Svoreňová Beata. Prvé miesta vybojoval Jozef Medveď (U9-28kg), Lukas Bernáth (U9-29), Alec Vetrák (U11-30kg), Patrik Laššák (U11-31kg) a Bruno Kóšik (U11-34kg). Druhé miesto Juraj Laššák (U9-25 kg), Adrián Medveď (U9-32kg), Bolda Zonga Sztankovics (U11-34), Szabolcs Imre (U11-35kg) a Lukáš Pilz (U13-55). Tretie miesta obsadila Zoja Kóšiková (U9-22kg), Kornel Bodor (U9-24kg), Kristína Kubičeková (U9-25kg), Daniela Porubiaková (U9-29kg), Adam Suja (U11-31kg), Adrián Porubiak (U9-38kg), Nikoleta Mulerová (U13-36kg), Vivien Kubičeková (U13-50kg), Dominik Útis (U13-55kg).