DŽUDO: Z medzinárodnej Veľkej ceny Bardejova Lokomotíva neodchádzala naprázdno

10. mája 2018 | |  | | |

Uplynulú sobotu sa v Bardejove uskutočnila Medzinárodná Veľká cena mesta Bardejov o pohár primátora. Za účasti 791 pretekárov zo štátov Európy (Bulharsko, ČR, Maďarsko, Kosovo, Srbsko, Poľsko, Rumunsko, Ukrajina, Rusko, Macedónsko, Francúzsko, Slovensko) sa zápasilo na deviatich tatami vo dvoch halách. „Môžeme konštatovať, že je to počtom najviac obsadená súťaž na Slovensku a je to bodovací turnaj A- kategórie pre mladších i starších žiakov a žiačky, dorastencov a dorastenky,“ uviedol pre Rimava.sk Ľubomír Antal, predseda džudo oddielu Lokomotíva Rimavská Sobota.

Podľa Antala ich oddiel reprezentovali štyria pretekári. V mladších žiakoch vo váhe +65 kg sa predstavil Dávid Gonda, ktorý prehral iba vo finále a vybojoval tak strieborné 2. miesto. V starších žiačkach sa predstavila Natália Gažiova vo váhe do 36 kg, kde vo finále prehrala v zlatom skóre a dosiahla strieborné 2. miesto. Ako ďalej predseda poznamenal, vo váhe do 66 kg starších žiakov sa predstavili dvaja džudisti Lokomítvy, Lukáš Koóš, ktorý vybojoval bronzové 3. miesto a Róbert Balog, ktorý skončil na 7. mieste.

„Vedenie klubu sa touto cestou chce poďakovať džudistom za vzornú reprezentáciu klubu ako aj mesta Rimavská Sobota,“ poďakoval Antal, ktorý džudistov na turnaji sprevádzal spoločne s trénermi Gažim i Babicovou.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ľubomír Antal