No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falcon na turnaji v Chorvátsku zbieral cenné kovy, predstavil sa aj Roman Farkaš

Uplynulý víkend Falcon vyrazil na jeden z najväčších turnajov v Chorvátsku. KARLOVAC OPEN 2018 a 6. World Hallelujah Cup 2018 (Svetový pohár). Turnaj bol aj oslavou 50. výročia založenia Taekwondo klubu v Karlovaci. V rámci turnaja bol aj prvý ročník para turnaja, kde sa predstavili hendikepovaní zápasníci, ale aj pretekári v predvádzaní Poomsae. Turnaja sa zúčastnilo vyše ako 800 pretekárov z viac ako 😯 klubov a 12 štátov. Rimava.sk o tom informoval Jaroslav Dóbi, predseda a tréner klubu Falcon Rimavská Sobota. Ako poznamenal, náročná konkurencia hlavne mladších kategórií riadne preverila kvality Falconistov.

Podľa jeho slov na turnaj vycestovalo 7 zápasníkov a jeden predstaviteľ para Poomsae. Celkovo Falcon priniesol 3 x zlato, 2 x striebro, 2 x 5. miesto. Najvýraznejší výsledok zaznamenali súrodenci Ďuricovci, kde mladší Matúš s prehľadom prešiel dvoma zápasmi do finále. Vo finále už s menším zranením len tesne prehral a skončil tak na 2 mieste. V celkovom hodnotení jeho kategórie (mladí- kadeti) sa umiestnil zo 45 chlapcov na 9. mieste. „Jeho sestra Terezka vyhrala dva zápasy a vybojovala zlato. Terezke sa ušiel aj pohár za prvé miesto a titul najlepšej juniorky turnaja,“ priblížil Dóbi. Na turnaji zabojovali aj bratia Frgolcovci. Damien vyhral zlato po dvoch vyhratých zápasoch. Mirko mal náročnú kategóriu, prvý zápas s prehľadom vyhral, no v druhom už tesne podľahol súperovi. Nepostúpil do bojov o medaily a umiestnil sa na 5. mieste. „Bratia Frgolcovci sa na turnaji lúčili s Falconom, bolo to ich posledné vystúpenie nakoľko sa musia z rodinných dôvodov sťahovať do Košíc, kde budú aj športovo pôsobiť. Ďakujeme im za perfektnú doterajšiu reprezentáciu Falconu a držíme palce v novom klube,“ poznamenal predseda klubu.

Na turnaji zabojovali ešte aj dve juniorky. Veronika Spodniaková svoj prvý zápas vyhrala, postúpila do finále, kde podľahla Slovenskej rivalke z klanu Briškárovcov. Lucka Laššáková vo finále porazila súperku na technické K.O. a zobrala zlato. Posledným nespomenutým zápasníkom bol Tomáš Kuvik, ktorý už niekoľko turnajov neprešiel cez výškovú prevahu súpera a umiestnil sa na 5. mieste.

V para disciplíne reprezentoval klub Roman Farkaš, ktorý na turnaji musel ukázať dve zostavy Poomsae. V prvom kole záver poplietol a v druhom to už zvládol na jednotku. Chybička v prvom kole ho posunula na krásne druhé miesto.

Na turnaji pretekárov sprevádzali rodičia a tréner Jaroslav Dóbi. V tom istom čase boli klub reprezentovať aj manželia Bitalovci v Prahe, kde rozhodovali na turnaji Poomsae pod názvom HIRUNDO CUP 2018.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jaroslav Dóbi


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross