No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falcon otvoril jesennú sezónu, začal ju kompletnou zbierkou medailí

10. októbra 2018 | |  | | | |

Poslednú septembrovú sobotu Falcon otvoril súťažnú sezónu na severovýchode Slovenska. V meste Snina sa uskutočnilo 5. kolo Slovenského pohára pod názvom Black Tiger Cup 2018. Turnaja sa zúčastnilo cez 200 pretekárov zo 17 klubov a 4 štátov. Za Falcon nastúpilo celkovo 11 Falconistov a spolu vybojovali 4 x zlato, 5 x striebro a 2 x Bronz. Rimava.sk o tom informoval hlavný tréner klubu Jaroslav Dóbi.

Na turnaji sa prestavil aj nováčik Adrián Mag, ktorý v Snine absolvoval svoj prvý turnaj, na ktorom si podľa hlavného trénera počínal veľmi dobre. „Ostatní už skúsenejší harcovníci predviedli pekné súboje. Vyzdvihnúť by sme chceli Dominika a Stephana, ktorí sa zatiaľ turnajov zúčastňovali len sporadicky. No v Snine ukázali svoj progres a pevné základy, na ktorých vieme stavať,“ priblížil Dóbi. Podľa jeho slov Veronika a Tomáš v „A“ kategórii svoje zápasy nemajú ľahké, ale ich bojovnosť a odhodlanie naznačujú, že veľké výsledky sa postupne dostavia. Mladším Falconistom Matúšovi, Milanovi, Martinovi zápasy nevyšli podľa predstáv, ale odhodlanie a bojovnosť ukázali, čo je správny smer.

„Alex a Marek zabojovali do víťazného konca a zobrali medailu aj víťazný pohárik, ktorý sa ušiel aj Stephanovi za prvé miesto. Ako klub sme sa umiestnili na krásnom 7. mieste so 17-tich klubov. Klubový pohár zvyčajne berie prvých 5 najlepších klubov, tým pádom miesto na poličke ostalo tento krát prázdne, ale pripravené na ďalší turnaj,“ povedal Dóbi.

Zlato: Viktória Bitalová, Stephan Pekarčík, Alex Rapčan, Marek Spodniak
Striebro: Matúš Ďurica, Milan Láni, Martin Láni, Adrián Mag, Veronika Spodniaková
Bronz: Dominik Kuvik, Tomáš Kuvik

Klub najbližšie čaká (13. 10.) celoslovenský seminár Taekwondo WT pod názvom U-Chong (22.ročník).

„Falcon Family sa na turnaj vybrala autobusom a preto sa chcem poďakovať aj skvelému podpornému tímu rodičov, ktorý Falcon bojovníkov hrdo podporovali a svoje hlasivky nechali v Snine,“ doplnil. Trénerský doprovod tvorili Jaroslav Dóbi, Miroslav Bitala a Viktória Bitalová. Dobré meno na turnaji robil klubu aj rozhodca Peter Kojnok.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Róbert Kuvik


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross