Falcon v metropole východu vybojoval ďalšie cenné kovy

14. mája 2018 | |  | | | |

V športovej hale Good Angels Košice zabojoval Falcon na turnaji v taekwonde pod názvom CASSOVIA CUP 2018, bolo to aj 3. kolo Slovenského pohára v Taekwondo WT. Turnaja sa zúčastnilo 210 pretekárov, 19 klubov a 4 štáty. Falcon spoločnými silami vybojoval 5. miesto v hodnotení klubov. Na turnaji zabojovalo celkovo 16 Falconistov v športovom zápase, ale aj v predvádzaní foriem. Rimava.sk o tom informoval Jaroslav Dóbi, predseda klubu Falcon.

Najvýraznejší výsledok v športovom zápase zaznamenala Lucka Laššáková, ktorá vyhrala 2 zápasy v rade a stala sa najúspešnejšou juniorkou turnaja, celkovo v zápasoch nazbierala podľ Dóbiho neuveriteľné skóre (82 bodov). Ďalším bojovníkom, ktorý vyhral turnaj s prehľadom bol Damien Pavel Frgolec, dva vyhraté zápasy so skóre 69 bodov. Na turnaji v športovom zápase svojim výkonom prekvapili ešte Matúš Ďurica a Marek Spodniak. Celkovo Falconisti zobrali z Košíc 8 x zlato, 6 x striebro a 5 x bronz.

Výsledky zápasov:
Zlato - Bialová Angelika, Frgolec Pavel Damien, Laššáková Lucka, Veronika Spodniaková, Ďurica Matúš.
Striebro - Frgolec Miroslav, Pavel Lancko, Alex Rapčan, Spodniak Marek.
Bronz - Bitala Oliver, Kurek Lukáš, Laššák Riško, Rapčan Félix, Bial Roland.

„V klube sa nám pekne rozbieha aj súťaženie v predvádzaní foriem „POOMSAE“. V tejto disciplíne na turnaji zabojovalo celkovo osem Falconistov, Zuzka a Angelika sa odvážili aj na vystúpenie vo dvojici. Na turnaji zabojoval aj náš hendikepovaný športovec Roman Farkaš. V tejto disciplíne najvýraznejší výsledok zaznamenal Roland Bial, ktorý v konkurencii 12-tich súťažiacich skončil na 4. mieste a len tesne mu ušlo medailové umiestnenie,“ poznamenal Dóbi.

Výsledky POOMSAE:
Zlato - Bialová Angelika , Roman Farkaš, Angelika Bialová – Zuzana Franeková - dvojica
Striebro - Zuzana Franeková , Lucka Laššáková
Bez medailového umiestnenia : Bitala Oliver, Rapčan Alex, Rapčan Félix, Roland Bial.

Na turnaji už tradične reprezentovali klub aj rozhodcovia manželia Bitalovci za POOMSAE a Peter Kojnok za športový zápas.

Na turnaji bojovníkov sprevádzali rodičia a tréneri Jaroslav Dóbi a Pavel Lancko. „Rodičom ďakujeme za vytvorenie perfektnej atmosféry počas zápasov,“ uzavrel Dóbi.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jaroslav Dóbi