No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconisti majú za sebou úspešné ťaženie v Užhorode i Trenčíne

27. apríla 2018 | |  | | |

Falcon má za sebou dva náročné víkendy. V polovici apríla vyrazili na prvý turnaj smerom na východ mimo Európy. „Našim cieľom bolo ukrajinské pohraničné mesto Užhorod. Falcon vyrazil vyskúšať 2. ročník SAKURA CUP 2018 a vrátiť tak sľub trénerovi, ktorý tiež prišiel na náš domáci turnaj FALCON CUP,“ priblížil predseda a tréner Falconu Jaroslav Dóbi.

Na Ukrajine pretekalo 10 Falconistov, ktorí spolu vybojovali celkovo 3 zlaté, 4 strieborné a 3 bronzové medaily. Z toho zlato doniesli Damien Pavel Frgolec, Sára Sarvašová, Sthepan Pekarčík, striebro Dominik Kuvik, Karolína Mravcová, Roland Bial, Denis Kozlok a bronz Tomáš Kuvik, Miro Frgolec, Angelika Bialová. Na turnaji športovcov sprevádzali Falconistov rodičia a tréner Jaroslav Dóbi

V ten istí víkend Falcon organizoval aj seminár POOMSAE (predvádzanie foriem). „Začiatkom roka sme si dali za jeden z cieľov rozbehnúť v klube, ale aj v rámci Slovenska túto súťažnú disciplínu a seminár bol prvým vážnym krokom,“poznamenal Dóbi a dodal, že do Rimavskej Soboty pozvali majstrov z Českej republiky Petra Limprechta 5.Dan a veľmajstera LEE YOUN JAE 8. Dan. Seminára sa zúčastnilo necelých 50 cvičencov, trénerov a rozhodcov. Celú organizáciu zabezpečoval tréner Miroslav Bitala s podporou SATKD. „Miro postupne preberá aj vedenie POOMSAE v rámci Slovenska. Držíme mu palce, aby vydržal a robil dobré meno klubu a mestu,“ podotkol predseda klubu.

Treťou akciou bola účasť na turnaji v Trenčíne, ktorý sa uskutočnil 21. apríla. Druhý ročník TRENČIN OPEN 2018 kde sa súťažilo v dvoch disciplínach (KYORUGY a POOMSAE ) nastúpilo na zápas celkovo 10 pretekárov a na predvádzanie foriem štyria pretekári. Ako ďalej Dóbi spomenul, turnaja sa zúčastnilo celkovo cez 400 súťažiacich z 33 klubov a sedem štátov, z celkového počtu pretekalo 312 súťažiacich v disciplíne zápas. Falcon priniesol 2 x zlato, 3 x striebro a 5 x bronz za zápas. Za POOMSAE to bolo 2 x zlato, 1 x striebro a 1 x 5-8. miesto.

„Vyzdvihnúť by sme mali Alexa Rapčana, ktorý získal v obidvoch disciplínach zlato. Druhým zlatým v zápase bol skúsený zápasník Damien Frgolec. Striebro získali Miroslav Frgolec, Lukáš Kurek a Veronika Spodniaková. Na tretej priečke sa umiestnili a bronz zobrali Bitala Oliver, Ďurica Matúš, Mravcová Karolína, Félix Rapčan, Sarvašová Sarah. Sára so zranením odbojovala celý zápas, čím preukázala veľkú energiu ísť za víťazstvom až do konca,“ povedal Dóbi.

Za Poomsae zobral zlato ich prvý hendikepovaný športovec Roman Farkaš – získal aj pohár za najlepšieho hendikepovaného športovca na turnaji. Druhé zlato podľa predsedu klubu zobral už spomínaný Alex Rapčan, ktorý v obidvoch disciplínach preukázal nesmiernu chuť a talent.

Striebornú medailu zobrala Zuzana Franeková a na nemedailovej pozícii sa umiestnil Félix Rapčan.
Podľa Dóbiho v Trenčíne dobré meno klubu robili aj rozhodcovia Miroslav Bitala a Viktória Bitalová za POOMSAE ako aj Peter Kojnok za zápas. „Miro bol dokonca šéf rozhodcom pre POOMSAE na turnaji,“ podotkol a dodal, že na turnaji mal ešte svoje prvé vystúpenie aj Tomáš Mravec ml., ktorý je druhým nádejným hendikepovaným športovcom, ktorého má záujem Falcon do budúcna začleniť do súťažného kolotoča.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jaroslav Dóbi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross