Falconisti na medzinárodnom turnaji bodovali, K. Mravcová sa stala aj najúspešnejšou kadetkou šampionátu

2. júna 2015 | |  | |

perex-falconMetropola východného Slovenska bola druhú májovú nedeľu dejiskom medzinárodného turnaja v Taekwondo. Šampionátu sa zúčastnili aj taekwondisti z Falcon klubu Rimavská Sobota, aby si zmerali sily v druhom kole ligy v zápasení - kyorugi ako aj v predvádzaní foriem poomsae. Zo ziskom 10 zlatých, 3 strieborných a 1 bronzovej medaily sa v celkovom poradí klubov umiestnili na štvrtom mieste a Karolína Mravcová získala aj ocenenie najúspešnejšia kadetka turnaja.

Ako ďalej Rimava.sk informoval Marek Peter Úrek z Falcon-u, turnaja sa zúčastnilo takmer 200 súťažiacich zo 16 klubov a šiestich krajín, ako Slovensko, Poľsko, Česko, Chorvátsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina.

Podľa Úreka z celkového počtu vybojovaných zlatých medailí, získali traja členovia klubu 3 zlaté medaily aj v súťažení v poomsae, a to súrodenci Damien Frgolec, Miroslav a Kristína Bartovci. Štvrté miesto v poomsae získala Anetka Lukáčová.

Do bojov v zápasení sa zapojili tento krát väčšinou mladšie ročníky detí v počte 11 ako D. Frgolec, A. Lukáčová, R. Laššák, T. Kuvik, L. Kurek, R. Engler, M. Barto, V. Spodniaková, K. Mravcová, S. Ferenczová a juniorka D. Bődová a len v poomsae súťažila K. Bartová.

„Najväčší výkon podal Lukáš Kurek v kategórii detí do 28kg, vybojoval tri zápasy a získal zlatú medailu. Taktiež veľmi dobre zabojoval aj Richard Laššák v kategórii detí do 30kg, vybojoval dva zápasy, ako aj Anetka Lukáčová v kategórii detí do 30kg, a obaja rovnako získali zlaté medaile,“ povedal Úrek.

Zdroj: Rimava.sk