No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconisti na turnaji v Chorvátsku a Trenčíne vybojovali cenné kovy

22. marca 2016 | |  | | | |

perex-falconDva turnaje za jeden víkend a na obidvoch nechýbal ani rimavskosobotský Taekwondo klub Falcon. Ako Rimava.sk informoval tréner Jaroslav Dóbi, pre Falcon je pomaly samozrejmosťou zúčastniť sa dvoch turnajov v jeden víkend. Z obidvoch si pretekári odniesli aj cenné kovy.Prvým turnajom bol jubilejný 10. ročník FENIKS BUDO SPORT KUP 2016 & FENIKS LIMAČ KUP 2016 v hlavnom meste Chorvátska v Záhrebe. Podľa Dóbiho na tento turnaj bolo nahlásených 895 zápasníkov prevažne z Chorvátska, ale zastúpenie tam mali aj Maďari, Rumuni a Slováci. „Falcon bol ako jediný zástupca Slovenska na tomto turnaji,“ avizuje tréner a dodal, že za ich klub nastúpili do bojov Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Mirko Frgolec, Damien Frgolec, Karolína Mravcová a Marek Úrek.

Na turnaji v Záhrebe do bojov ako prvý nastúpil podľa trénera Tomáš Kuvik, ktorý si v zápase viedol veľmi dobre, nad súperom mal bodovú prevahu. „V poslednom kole si slabšie uchránil vestu, čím sa súper bodovo dotiahol a rozhodnúť sa muselo na „ Golden point“, kde mal viac športového šťastia súper. Tomáš do semifinále nepostúpil a skončil tak na piatom mieste,“ priblížil Dóbi.

Druhým bojovníkom bol Lukáš Kurek, ktorý na náročnejšie turnaje začal chodiť len nedávno. Podľa trénera tiež musel bojovať v prvom zápase o postup do semifinále. Ako ďalej uviedol v prvom zápase si udržal bodový náskok a postúpil. „V semifinále súperovi nič nedaroval, ale skúsenosť a efektivita kopov súpera rozhodli, že Lukáš do finále nepostúpil a odniesol si pekné tretie miesto,“ doplnil a dodal, že Miroslav Frgolec musel tiež zabojovať o postup do semifinále, nakoniec to nestačilo a skončil na piatom mieste.

Ďalším pretekárom bol Damien Frgolec, ktorý podľa Dóbiho ako jediný z Falconu si pred zápasmi odcvičil aj súťaž v POOMSAE. V konkurencii závodníkov sa mu podarilo kategóriu vyhrať a získal zlato. „Treba povedať, že Damien mal na prípravu len týždeň a ukážkový prístup rodičov, ktorý svojim deťom venujú všetok voľný čas priniesol ovocie. Damienovi sa následne do zápasov nastupovalo už ľahšie a svoj semifinálový zápas s prehľadom vyhral. Podobne aj finále, kde nedal súperovi žiadnu šancu,“ spomenul tréner a dodal, že Damien si odniesol zlato aj zo zápasu.

Štvrtým odchovancom Falconu, ktorý nastúpil do bojov v Chorvátsku bola Karolína Mravcová. Podľa Dóbiho nastúpila proti neskoršej víťazke váhovej kategórie, boj mala náročný a skúsenosť súperky napokon rozhodla, že Karla do semifinále nepostúpi a skončila taktiež na piatom mieste.

Ako posledný nastúpil do bojov Marek Úrek, ktorý sa do semifinále prebojoval cez voľný žreb. „V semifinále nedokázal efektívne využiť svoje kopy, súper sa neustále držal bodovo od Mareka a tak nakoniec aj po sporných momentoch zápasu do finále nepostúpil a odniesol si tretie miesto,“ poznamenal.

Dejiskom druhého turnaja, počas jedného víkendu, bol Trenčín. Ako ďalej uviedol tréner išlo o turnaj 1. kola ligy v poomsae (predvádzanie foriem), kde sa predstavili dve pretekárky Falconu, Laura Dávidová, ktorá svoju kategóriu s prehľadom vyhrala a získala tak zlato a Anetka Lukáčová, ktorá len tesným bodovým rozdielom skončila na nie medailovej priečke.

„V Trenčíne výpravu sprevádzal Peter Kojnok,“ priblížil Dóbi, ktorý Falconistov sprevádzal spoločne aj s rodičmi v Chorvátsku.

Zdroj: Rimava.sk, foto: Klub Falcon Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross