No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconisti z turnaja v Rakúsku dali o sebe vedieť, vybojovali všetky cenné kovy

3. apríla 2019 | |  | | |

Predposlednú marcovú sobotu Falcon vycestoval na medzinárodný turnaj s názvom 9th Int. TAEKWONDO NEW TALENT CUP do rakúskeho Tulln an der Donau neďaleko Viedne. Na turnaji sa zúčastnilo cez 50 klubov, viac než 500 zápasníkov z Rakúska a okolitých krajín. Za Falcon klub vycestovalo celkovo deväť zápasníkov.

Skupinku tvorili skúsení zápasníci, ale aj nováčikovia, ktorí išli okúsiť svoj prvý turnaj v zahraničí. Ale ako názov turnaja napovedá, tento turnaj je určený na vyhľadávanie talentov. Konkurencia na turnaji bola veľká a prebojovať sa do finále dalo zabrať. Falconisti celkovo vybojovali 4 zlaté, 1 strieborné a 3 bronzové miesta.

V predvádzaní foriem (poomsae) Falcon reprezentovali Lucka Laššáková, Adrián Mag, Oliver Bitala a Alex Rapčan. Adrián Mag, Oliver Bitala a Alex Rapčan nastúpili v ťažkej a veľkej konkurencii, v ktorej nedosiahli na medailové miesta. Lucka Laššáková po bezkonkurenčnom výkone s nadhľadom získala zlatú medailu. V zápase nastúpili Adrián Mag, Alex Rapčan, Marek Spodniak, Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Sarach Sarvašová a Veronika Spodniaková.

Marek Spodniak, Alex Rapčan a Lukáš Kurek získali vo svojich kategóriach bronzové medaily. Tomáš Kuvik po skvelom výkone v semifinále postúpil do finále, ale po ťažkom zápase súperovi podľahol a tak získal striebornú medailu. Prvýkrát v zahraničí nastúpil Adrián Mag, ktorý finálový zápas vyhral s veľkým náskokom a získal tak zlatú medailu. Najlepšie zabojovali dievčatá. Sarach Sarvašová s prehľadom zdolala svoje súperky a získala cennú zlatú medailu. Asi najdramatickejšie zápasy mala Veronika Spodniaková, ktorú v osemfinále zranila ukrajinská zápisníčka, ale napriek zraneniu dokázala vyradiť aj ďalšiu Ukrajinku a vo finále aj Maďarku a tak získala zlatú medailu.
Tréneri boli spokojní z výkonmi Falconistov, ktorí bojovali do poslednej sekundy zápasu. Počas turnaja získali krásne umiestnenia a hlavne ďalšiu skúsenosť do ich športovej kariéry.

Zdroj a Foto: Robert Kuvik


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross