Falconisti zvládli náročný víkend na výbornú. Ich zverenec bude štartovať na európskom šampionáte

26. septembra 2017 | |  | | | | |

Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota prežil náročný uplynulý víkend. „Začal Taekwondo turnajom v Snine pod názvom Black Tiger Cup 2017, ktorý bol zároveň aj 5. kolom Slovenskej ligy v Taekwondo WTF a skončil 2. kolom Chanbary v Rimavskej Sobote,“ priblížil predseda Falconu Jaroslav Dóbi. Ako uviedol, na turnaji v Snine sa zúčastnilo cez 200 súťažiacich z 16 klubov a konkurenciu na turnaji tvorilo zastúpenie 5 štátov, a to Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina, odkiaľ prišla najväčšia výprava.

Podľa Dóbiho Falcon znova prekonal svoj tieň a do Sniny sa po prvýkrát vypravil autobusom so 43-člennou výpravou v zložení 21 súťažiacich (Falconisti), 1 rozhodca (Peter Kojnok), štyria tréneri (Jaroslav Dóbi, Miroslav Bitala, Viktória Bitalová, Pavel Lancko), tréner Jaroslav Dóbi sa zapojil aj do turnaja, získal zlato a prispel tak k spoločnému súčtu bodov za tím Falcon.

V záverečnom hodnotení klub získal 107 bodov a získal tak 3. miesto v hodnotení klubov zo 16 prítomných klubov. „Druhé miesto nám ušlo o 20 bodov,“ poznamenal Dóbi. Na prvom mieste sa umiestnil ukrajinský klub Uzhorod Taekwondo Federation so ziskom 149 bodov. Celkovým víťazom sa stal domáci klub Black Tiger Snina, ktorý celkovo získal 176 bodov, ale ako domáci klub sa do hodnotenia nezapočítaval.

„Tréneri boli nadmieru spokojní s výkonmi Falconistov, ktorí bojovali do poslednej sekundy zápasu. Počas turnaja získali krásne umiestnenia a hlavne ďalšiu skúsenosť do ich športovej kariéry,“ povedal Dóbi.

Umiestnenia pretekárov z Falcon klubu Rimavská Sobota:

Pupils 1: Zlatá medaila: Oliver Bitala
Strieborná medaila: Kristína Iždinská, Martin Láni, Vorlíček Paľko
Pupils 2: Zlatá medaila: Kristián Horváth
Strieborná medaila: Milan Láni, Vorlíček Denis
Younger: Zlatá medaila: Damien Frgolec, Kurek Lukáš, Tomáš Kuvik, Sarvašová Sarah
Seniors: Zlatá medaila: Jaroslav Dóbi

Klub čaká v najbližšie exhibícia na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote počas Gemersko-malohontského jarmoku, U-Chong seminár v Tatralandii za účasti kórejských majstrov. „A asi najviac očakávame štart Miroslava Frgolca na 8th. European Cadet Taekwondo Championships 2017 v Budapešti, kde bude zápasiť v piatok, 6. októbra,“ uzavrel Dóbi.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota a Jozef Kozlok