FOTO/VIDEO: Gólostroj rimavskosobotských hokejistov. Kežmarok zdolali 10:2

28. októbra 2019 | |  |

Uplynulú sobotu bolo na programe už šieste kolo druhej hokejovej ligy. V tom minulom mali hráči HKM Rimavská Sobota voľno, a tak sa mohli dokonale pripraviť na zápas proti Kežmarku. Nastupovali doň z druhého miesta v tabuľke a náš súper zo šiesteho, takže papierový favorit bol jasný. No samozrejme nemohli nič podceniť, keďže v minulej sezóne nás posledný Kežmarok prekvapil a na domácom ľade sme mu podľahli. Rimavskosobotské mužstvo obohatil pred zápasom mladý obranca Martin Vyskoč, ktorý má skúsenosti z extraligy aj prvej hokejovej ligy.

Stretnutie sa hralo v uvoľnenejšom tempe, no po celý čas dominovali domáci hokejisti. Hlavne v úvodnej tretine si súperi nič nedarovali a dohrávali osobné súboje, niekedy aj dosť zákerne. Skóre otvorili v štvrtej minúte domáci gólom Petra Filipiaka, ktorý krásnou strelou od bodu na vhadzovanie trafil horné brvno. Hráči Rimavskej Soboty sa už od úvodu snažili hrať na krásu, a tak spaľovali jednu možnosť za druhou. Treba však aj vyzdvihnúť výkon súperovho brankára Vladimíra Glosára, ktorý zabránil veľkému počtu striel a určite bol najlepším hráčom Kežmarku. Druhý gól Soboťanov sa zrodil necelé dve minúty pred koncom prvého dejstva a postaral sa oň Rastislav Matúška. Ten využil príležitosť, keď súperov brankár už ležal na ľade a triafal do odkrytej brány.

V druhej tretine sme videli gól už po dvoch minútach hry. Slavomír Buda sa pred brankárom nemýlil a z uhla dokázal trafiť protiľahlý roh brány. Následne sa na trestnú lavicu dostal domáci Peter Filipiak, no len čo ju opustil skóroval. Na bránu strieľal Slavomír Buda, ktorý prestrelil brankára pomedzi nohy, no puk ešte tancoval na bránkovej čiare kým ho nedorazil Peter Filipiak. Spomínaný hráč o minútu zavŕšil svoj hetrik, keď strelou spoza hráča prekvapil brankára. Hra štyroch proti štyrom zrejme vyhovovala súperovi, keďže sa v nej dokázal presadiť. Chybu v domácej obrane potrestal Jozef Ištocy, ktorý sa ocitol sám pred brankárom a prihrávku spoza brány úspešne dopravil do svätyne Karola Križana. O niečo vyše minúty, sa počas oslabenia opäť presadil Peter Filipiak, keď využil perfektnú prihrávku od Jána Slováka spoza brány. V poslednej minúte druhej tretiny nám súper strelil druhý gól, keď Jozef Hohol získal puk v strednom pásme a sám korčuľoval na bránu. Proti nemu sa síce rozbehol Karol Križan, no puk mu nedokázal vypichnúť a tak bolo po druhej tretine 6:2.

Tretiu tretinu otvoril svojim piatym gólom Peter Filipiak, ktorý pred bránou tečoval nastrelenie od Nikolasa Šturmankina. O necelú minútku sa do streleckej listiny zapísal aj ruský hráč Denis Moroz, ktorý pretlačil puk za bránkovú čiaru. O osem minút domáci zaznamenali deviaty gól, keď si vyladil mušku Ivan Zorvan. Po tomto góle došlo aj k striedaniu brankárov na domácej strane a do brány sa prvýkrát vo svojej kariére postavil Roman Vetrák. Ten dokázal zabrániť niekoľkým šanciam súpera, za čo si vyslúžil potlesk divákov. Poslednú bodku v zápase nemohol dať nik iný ako jeho najväčšia hviezda Peter Filipiak, ktorý zužitkoval prihrávku od Rastislava Matúšku, čim zavŕšil svoj druhý hetrik a symbolickú desiatku pre Kežmarok. Tento zápas patril určite jemu a právom mu patrí aj prvenstvo v najvyššom počte gólov v zápase v celej lige.

Rimavskosoboťania tak potvrdili rolu favorita a po hladkom víťazstve si pripísali ďalšie tri body do tabuľky. Figurujú v nej na druhom mieste za vedúcim Humenným so stratou šiestich bodov. Na chrbát im však dýcha Bardejov, ktorý má rovnaký počet bodov a rozhoduje len skóre. V sobotu 2. novembra sa hráči HKM predstavia na ľade posledného celku tabuľky HC Rebellion Gelnica. Na domácom ľade ich opäť uvidíme v sobotu 9. novembra, keď privítajú súpera zo Sabinova.

HKM Rimavská Sobota – MHK Kežmarok 10:2 (2:0, 4:2, 4:0)

Góly HKM: 4. Peter Filipiak (Radoslav Gábor, Nikolas Šturmankin), 19. Rastislav Matúška (Ivan Zorvan), 23. Slavomír Buda (Tibor Koniar), 26. Peter Filipiak (Slavomír Buda, Denis Nociar), 27. Peter Filipiak (Michal Slovák, Nikolas Šturmankin), 32. Peter Filipiak (Ján Slovák), 41. Peter Filipiak (Nikolas Šturmankin, Ján Slovák), 42. Denis Moroz (Ondrej Zošiak, Georgy Vilchinskiy), 50. Ivan Zorvan (Denis Nociar, Slavomír Buda), 52. Peter Filipiak (Rastislav Matúška, Radoslav Gábor)

Strely: 47:22, Vylúčenia: 6:5, Trestné minúty: 20:10, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 1:0