FOTO/VIDEO MŠK: O remíze v poslednej minúte rozhodol striedajúci Lupták

5. októbra 2013 |  | | |

msk-bardejovRimavskosobotskí futbalisti dnes remizovali v domácom zápase s Bardejovom 1:1, vyrovnávajúci gól MŠK padol v poslednej minúte z kopačky Luptáka. V napínavom zápase 12. kola II. ligy, kde od 33. minúty hrali domáci v oslabení o Kuráka a v druhom polčase inkasovali z pokutového kopu, futbalistov napokon diváci vyprevadili z ihriska veľkým potleskom. Ako po zápase uviedol tréner MŠK Karol Praženica, svojich zverencov musí pochváliť, pretože dokázali aj v oslabení o jedného hráča remizovať proti Bardejovu, ktorý má veľmi dobré mužstvo a je jeden z ašpirantov na postup. "Išli až do poslednej sekundy zápasu a nakoniec to úsilie bolo korunované ziskom aspoň jedného bodu," povedal. MŠK Rimavská Sobota si aj v tomto kole udržal neporaziteľnosť na domácom ihrisku a naďalej patrí k mála mužstvám, ktoré majú na konte iba jednu prehru.

Hostia začali veľmi aktívne a už v 3. min trafil žrď Azevedo. Domáci zaznamenali prvú strelu až v 24. min, ale Jánošík Molčana neprekvapil. Po zmene strán v 55. min po súboji Válovčana s Kicom nariadil rozhodca pokutový kop v prospech hostí a Palša jedenástku premenil. V 65. min mohol zvýšiť Azevedo ale z voleja trafil brvno. Hostia mali aj ďalšie strely, ale brankár Kostolanský všetko chytil. V nadstavenom čase, keď už to nikto nečakal, udrel striedajúci Lupták, ktorý z diaľky trafil nádherne do horného rohu a vyrovnal na 1:1.

Podľa trénera hostí Partizán Bardejov Rastislava Kicu do Rimavskej Soboty pricestovali s cieľom neprehrať aj keď vedeli, že domáci ťahajú dlhú sériu a pred týždňom vyhrali doma dôležitý zápas so Sencom. Podľa Kicu však priebeh zápasu nahrával jeho zverencom. K oslabeniu v prvom polčase tréner Bardejova poznamenal, že to bolo vyvrcholením tvrdej hry domácich. Do vedenia sa dostali v úvode druhého polčasu a podľa Kicu tomu chýbal ešte druhý gól. "Mali sme na to príležitosti," povedal a dodal, že stratili dva body.

„Vlastnou nedisciplinovanosťou sme pomohli súperovi, aby v prvom polčase dominoval na ihrisku,“ konštatoval po zápase Praženica, podľa ktorého sa to s takým mužstvom, ako je Bardejov, nemôže stať. "Je to obrovská individuálna chyba hráča, ktorý sa nechal vylúčiť," povedal a dodal, že aj gól dostali po hlúpom faule v šestnástke. Po góle sa však jeho zverenci osmelili. „Nemali čo stratiť. Na počudovanie, súper na to nezareagoval,“ povedal Praženica. Ako záverom priznal, vo vyrovnávajúci gól už neveril ale jeho zverenci ho presvedčili bojovnosťou až do konca, že sú mužstvo.

MŠK Rimavská Sobota - Partizán Bardejov 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ L. Lupták - 56. Palša (z pok. kopu), ŽK: 23. Kurák, 55. Válovčan - 75. Palša, 90. Grohoľ, ČK: 33. Kurák (Rim. Sobota) po ŽK, rozhodovali: A. Somoláni - Vindiš, Cuninka, 314 divákov

Zostava MŠK R. Sobota: Kostolanský – Migaľa, Poliach, Sivčevič, Gálik – Nilaš, Zvara (64. Köböl) – Kurák, Válovčan (59. Lupták), Jánošík (86. Hruboš) – Kostúrik.