Futbalisti MŠK začali novú sezónu víťazstvom. Skóroval aj navrátilec Morháč

27. júla 2014 |  | | | |

01Futbalisti MŠK Rimavská Sobota v úvodnom kole sezóny 2014/15 v II. futbalovej lige porazili Lokomotívu Košice 2:1. Druhá najvyššia súťaž sa po prvýkrát hrá v dvoch skupinách, Soboťania účinkujú v skupine Východ a ich cieľom je umiestnenie do šiesteho miesta, čo by znamenalo postup do nadstavby.

Pri rozšírení druhej ligy postúpila košická Lokomotíva až z 8. miesta III. ligy Východ a tak boli favoritmi stretnutia domáci. Prvú veľkú šancu však mali hostia, Labunovu hlavičku Prošovský bravúrne vyrazil. Domáci zaknihovali prvú strelu v 12. minúte, ale Šlosár trafil len bočnú sieť. O desať minút chytil brankár hostí Hladíkovu hlavičku. V 27. minúte sa ocitol v dobrej príležitosti nový hráč domácich Kotľár (predtým pôsobil v Trebišove) a loptu umiestnil do siete – 1:0. Už o deväť minút prišlo však vyrovnanie Lokomotívy – po rýchlej kontre Kinský ostal sám pred Prošovským a na dvakrát ho prekonal – 1:1.

02Domáci nastúpili na druhý polčas s veľkým odhodlaním a vypracovali si niekoľko vyložených šancí. Skórovali však z nevinne vyzerajúcej situácie: brankár hostí podcenil priamy kop Morháča a po strele ku bližšej žrdi nevedel zasiahnuť – 2:1. Morháč sa vrátil do Rimavskej Soboty z Podbrezovej a hneď si svoj návrat osladil aj gólom. V poslednej desaťminútovke boli šance na oboch stranách, bližšie ku gólu boli domáci, ale Sivčevič minul bránku z piatich metrov a neuspeli ani striedajúci Popovič a Zahranychnyy.

Tréner Soboťanov Gergely Geri hodnotil stretnutie nasledovne: „Na druholigové pomery videli diváci kvalitný zápas. Celkom sa nám darilo v prvom polčase, ujali sme sa vedenia. Škoda, že súper skoro vyrovnal, to nás zaskočilo. V polčase sme si povedali pár vecí a po zmene strán boli šance na oboch stranách. Chlapci išli za víťazstvom, zaslúžene sme vyhrali. Tento týždeň prišli traja noví hráči, ktorí s nami absolvovali len zopár tréningov, takže keď sa zohrajú, bude to lepšie.“

Rimavská Sobota–Lokomotíva Košice 2:1 (1:1)

Góly: 27. Kotľar, 59. Morháč – 38. Kinský. Žlté karty: Kotľár – L. Horváth, Hloušek. Rozhodoval: Dohál, 328 divákov. Zostava MŠK Rimavská Sobota: Prošovský–Gálik, Hladík, Sivčevič, Morháč–Šlosár, Köböl (90. Hank)–Kotľár (57. Popovič), Čertík, L. Lupták (80. Zahrannychnyy)–Chovanec.