Futsalistom Rimatexu uniklo semifinále Pohára stredoregiónu o gól

28. januára 2014 |  | |

Rimatex 2013Rimavskosobotským futsalistom unikol cez víkend postup do semifinále Pohára stredoregiónu o jeden gól. Po nedeľnej (26. januára) prehre v B skupine nad openligistami KSF Doxx Žilina a výhre nad favorizovaným ŽFA Žirafa Žilina skončili v Badíne na treťom mieste, keď všetky tri mužstvá uhrali po tri body. Zo skupiny nepostúpili rovnako ako vlani, tentokrát bolo ich účinkovanie v novej zostave efektívnejšie. Ako ďalej Rimava.sk informoval vedúci mužstva Rimatexu a zároveň brankár Rastislav Koreň, v prvom zápase so slabším mužstvom zo Žiliny ich poškodili rozhodcovia. Podľa Koreňa bolo do polovice druhého polčasu 1:1, no potom sa zápas zlomil, rozhodca im na dvakrát odpískal penaltu, Rimatexu vylúčili hráča a museli dohrávať v oslabení. "Zranil sa nám aj najlepší strelec Michal Dragijský," povedal Koreň, k zápasu, ktorý napokon prehrali 5:1.

Roman Uhrin - Rimatex Rimavská Sobota

Autor štyroch gólov Rimatexu Rimavská Sobota - Roman Uhrín

Druhý zápas čakal Rimatexákov obhajca titulu ŽFA Žirafa Žilina, podľa Koreňa si na súpera trúfali a po dramatickom zápase aj zvíťazili. "Možno nás zo začiatku trochu podcenili," poznamenal Koreň. Rimatex sa dvomi gólmi ujal vedenia a aj keď súper vyrovnal, do konca polčasu odskočili na 5:2. "Hlavne vďaka rýchlym brejkom Romana Uhrina," priblížil Koreň. Ako spomenul, futsalisti Žirafy znížili do polčasu a potom aj vyrovnali, no po brejkoch išli opät do vedenia futsalisti Rimatexu. Súper tak začal hrať power-play a snažil sa vyrovnať. "Tlačili, ale naše mužstvo zahralo vynikajúco v obrane. Dávno takto nezahrali, boli obetaví a výsledok sme udržali," povedal Koreň a dodal, že na konečných 7:5 upravil Jozef Slovák gólom do prázdnej brány.

KSF DOXX Žilina – Rimatex Rimavská Sobota 5:1 (1:1)
Góly: O. Volek 2, L. Horký, M. Wtorek – J.Halaj
ČK: Slovák (Rimatex)

ŽFA Žirafa Žilina – Rimatex Rimavská Sobota 5:7 (4:5)
Góly: T. Mičuda 2, E. Valášek, M. Belaník, J. Baranovič – R. Uhrín 4, J. Halaj, J. Slovák, L. Štavina
ŽK: T. Grznár – R. Uhrín, A. Igo

ŽFA Žirafa Žilina – KSF DOXX Žilina 5:1(2:0)
Góly: L. Ďuratný, J. Válek, T. Grznár, M. Belaník, T. Mičuda – M. Wtorek

Zostava Rimatex: Koreň - Námešný, Rusnák, Slovák, Baldovský – Uhrín, Dragijský (druhý zápas nehral pre zranenie), Halaj, Šťavina, Igo