MŠK: Futbalisti R. Soboty v dramatickom zápase zdolali juniorov Trnavy

9. novembra 2013 |  |

ilustračné fotoDruholigoví futbalisti MŠK Rimavská Sobota pretrhli sériu zápasov bez víťazstva. V dnešnom zápase 17. kola II. ligy zvíťazili nad Spartakom Trnava juniori 3:2. V prvom polčase za domácich dvakrát skóroval Mário Kurák. Hostia po zmene strán ožili, ale Rimavskosoboťania v 53. min zvýšili parádnou strelou Válovčana už na 3:0. Štvrtý gól domácich mohol pridať Migaľa, ale nestalo sa. Potom prišli chvíle hostí. Kočiš dvakrát perfektne trafil a zdramatizoval zápas. Boris Bališ ešte predtým za stavu 3:1 mieril do žrde domácej bránky, no všetky body napokon zostali na Gemeri.

Tréner MŠK R. Sobota Karol Praženica bol po zápase rád, že po piatich kolách bez víťazstva vyhrali. "Zápas sa vyvíjal pre nás dobre, hrali sme dobre, ale do druhého polčasu sme vstúpili zakríknuto," povedal Praženica, podľa ktorého k tomu prispel aj súper, ktorý hral lepšie. "Síce sme dali tretí gól a Migaľa mohol dať štvrtý, na konci sme strachovali o víťazstvo,“ dodal.

„Bol to bojovný zápas, ale nevstúpili sme dobre do stretnutia. Urobili sme dve hrubé chyby v obrane, čo súper potrestal. V druhom polčase sme začali behať, tvoriť, dominovali sme. V závere sme ukázali, že vieme hrať aj za nepriaznivého stavu a zdramatizovali sme zápas.“ povedal po zápase Vladimír Ekhardt, zo Spartaku Trnava B

MŠK Rimavská Sobota - FC Spartak Trnava juniori 3:2 (2:0)
Góly: 19. a 32. Kurák, 53. Válovčan - 58. a 83. Martin Kočiš, ŽK: 89. Válovčan - 66. Zvolenský, rozhodovali: Špaček - Roszbeck, Ferenc, 302 divákov

MŠK R. Sobota: Kostolanský – Migaľa, Zvara, Sivčevič, Poliach (71. Hruboš) – Nilaš, Gálik – Kurák, Válovčan, Jánošík (79. L. Lupták) – Kostúrik (62. Köböl).

Zdroj: Sita, Rimava.sk