No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MŠK: Futbalistov na jar povedie Geri, v príprave ich čaká ešte zápas s Ružinou a generálka s Kalinovom

21. februára 2014 |  | | |

Gergeli Geri-foto archiv rimava.skZimná príprava futbalistov MŠK Rimavská Sobota sa blíži k záveru. Okrem zmien v kádri nastala zmena aj na poste kormidelníka. V jarnej časti mužstvo po Karolovi Praženicovi prebral Gergely Geri. Pred prvým majstrovským zápasom ich čakajú mužstvo ešte dva prípravné zápasy, ktoré odohrá na domácom ihrisku. V sobotu, 22. februára, ich čaká Ružiná a o týždeň neskôr, 1. marca, generálka s Kalinovom. Ako pre Rimava.sk uviedol tréner mužstva Geri, na trénerskú dráhu sa pripravoval ešte ako hráč. "Takže som rád, že som dostal šancu hneď po ukončení štúdií EURO A licencie," povedal Geri, ktorý podstatnú časť svojej hráčskej kariéry prežil v rimavskosobotskom klube. "Našiel som si tu druhý domov, takže o to viac ma teší, že ponuka prišla práve z MŠK," dodal Geri.

Ako ďalej spomenul, k výkonu mužstva nemá veľké výhrady. "Samozrejme, vždy je čo zlepšovať," uviedol. Zároveň spomenul, že majú veľa nových hráčov, ktorí prichádzali postupne, a preto chvíľu potrvá, kým sa zohrajú. "Chlapci sa snažili plniť taktické pokyny, ktoré dostávali pred zápasmi. Niekedy sa im to darilo viac, inokedy menej ale veľkú rolu tam zohrala aj únava hlavne v hrubej príprave," doplnil tréner. Ako poznamenal, s výkonmi mužstva bol najviac spokojný v prvom polčase s Trnavou, ako aj v zápase s Diósgyörom. "Niektoré úseky a fázy hry s Balmazújvárosom a s Honvédom Budapešť sa najviac priblížili k tomu, čo a ako by sme chceli hrať," zhodnotil Geri nedávne zápasy.
MŠK Rimavská Sobota s maďarským druholigovým Balmazújvárosom remizovala 2:2, s prvoligovým Honvédom Budapešť prehrali 3:1 (3:1). V bráne chytal Bréda aj Prošovský, na ihrisku sa vystriedal Migaľa, Sivčevič, Hladík, Kutlík, Gálik, Tenkl, Horník, Čertík, Köböl, Gazda, Lupták, Giertli, Š. Rubint, Ondrek, Gerát, Kostúrik a Krištof.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross