No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MŠK: Káder vyberali aj do budúcna, prevažne z domácich hráčov

3. marca 2017 |  | | |

miroslav-bitalaV Rimavskej Sobote poznajú káder mužstva, ktorý bude reprezentovať jarnú časť súťaže II. ligy 2016/2017. Mužstvo aj naďalej povedie tréner Csaba Csányi. Káder začiatkom marca ohlásil športový riaditeľ MŠK Rimavská Sobota Attila Domik. „Vyskúšali sme veľa hráčov,“ priblížil pre Rimava.sk Miroslav Bitala, podľa ktorého k približne 12-tim hráčom a dvom brankárom ešte čakajú na doplnenie hrotového útočníka či stopéra. Zložený je prevažne z domácich hráčov, odchovancov a dorastencov, cudzincov majú len štyroch. Ako Bitala ďalej spomenul, káder je stabilizovaný na 99 percent a hráčov si vyberal aj tréner podľa toho, aby bolo mužstvo postavené dlhodobejšie a nemuseli ho vymieňať každý polrok. Podľa Bitalu klub stabilizujú aj po finančnej stránke a úspešne sa im darí znižovať dlžoby. „V prípravných zápasoch vykazujú dobré výsledky, dúfam, že im to vydrží,“ doplnil Bitala, podľa ktorého ich v sobotu čaká zápas v Lučenci. Sezónu začínajú 18. marca domácim zápasom s ŠK Odeva Lipany.

„Aj keď mužstvo možno nebude na takej kvalitatívnej úrovni, ako boli zvyknutí ľudia predtým, ale chceme aby hrali poctivý futbal,“ avizoval športový riaditeľ Attila Domik začiatkom prípravy a dodal, že budú hrať nadstavbu o záchranu a ich cieľom je z posledného miesta II. ligy sa posunúť aspoň pred Lipany a Hanisku a skončiť tak do ôsmej priečky.

Základ mužstva tvoria domáci hráči: M. Prošovský, P. Petrán, S. Morháč, M. Vargic, E. Ľupták, N. Uličný doplnené dorastencami K. Gregor, Š. Balog, J. Balog, A. Poljak a hráčmi z iných klubov Kelemen /z Lučenca/ Mazúr /Ivánka pri Dunaji/, Wurczel /DAC Dun.Streda/, Vasilko, Fajčík /Dukla Banská Bystrica/ Pascarenco, Kuridze, Sekulič a Spasojevič /zo zahraničia/. Do začiatku sezóny by káder radi doplnili s hrotovým hráčom a defenzívnym stredovým hráčom.

Mužstvo povedie tréner Csaba Csányi. Realizačný tím mužstva okrem trénera tvoria: Oto Fridrich vedúci mužstva, David Ádám lekár, Jozef Petrusz masér.

Pre úplnosť ešte dodáme, že z klubu po ukončení jesennej sezóny odišli: Husaník a Püspoki /do Lučenca/ Trabalík a Petrusz /do Inter Bratislava/, Janco /Dubnica/, Spasojevič /Frýdek Mýstek/, Gazda /Tornaľa/ Miklovič /ukončil hosťovanie/. Zdroj: MŠK

msk

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross