MŠK: Migaľa strelil kontaktný gól Michalovciam, bodovo však odišli naprázdno

14. októbra 2013 |  |

ilustračné fotoDruholigoví futbalisti MŠK Rimavská Sobota našli po trinástich zápasoch druhého premožiteľa v tejto sezóne, Zemplín Michalovce. Prehrali s ním 3:1. Hoci v bojovnom zápase kontaktný gól strelil Migaľa a na kopačkách mali Rimavskosoboťania aj šancu streliť druhý gól, na súpera z čela tabuľky nestačili.
Michalovčania začali aktívne, ale dlho sa nevedeli strelecky presadiť. Skóre otvorili až krátko pred prestávkou, keď v 40. min Kunca unikol defenzíve Rimavskej Soboty a obstrelil brankára Kostolanského. Navyše, domácemu Zemplínu vyšiel aj úvod druhého dejstva: v 51. min napriahol spoza šestnástky Janočko a ujala sa dorážka Hamuľaka. Michalovce však potom akoby prestali hrať a vyústilo to do kontaktného gólu MŠK, o ktorý sa z priameho kopu v 64. min postaral Migaľa. Hostia čoskoro mohli aj vyrovnať, ale vyznamenal sa gólman Zemplína Jenčo, ktorý zmaril "tutovku" Poliacha. Okrídlené "nedáš - dostaneš" sa potvrdilo o šesť minút neskôr, keď Michalovčanov svojím druhým presným zásahom v tomto dueli upokojil Hamuľak.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 3:1 (1:0)
Góly: 51. a 75. Hamuľak, 40. Kunca - 64. Migaľa, ŽK: 64. Nilaš (Rimavská Sobota), rozhodovali: Piatka - Jankovič, Jenčura, 1948 divákov

Zostava MŠK R. Sobota: Kostolanský - Migaľa, Poliach, Sivčević, Gálik - Nilaš, Zvara - Lupták (55. Hruboš), Köböl (86. Rubint), Jánošík (85. Gazda) - Kostúrik