MŠK: Mladých futbalistov budú trénovať muži, v zimnej príprave sa im darí

24. januára 2014 |  | | |

pripravka mskRimavskosobotským futbalistom MŠK sa v zimnej príprave darí, muži vyhrali prvé tri zápasy, mládež sa na turnajoch umiestnila na popredných priečkach. Ich trénermi po novom roku sú aj futbalisti, ktorí hrajú za „A“ mužstvo. Ako Rimava.sk ďalej informoval manažér mládeže MŠK Štefan Balog, jeho zverenci (ročník 2006) stihli cez víkend odohrať prvé turnajové zápasy. „Na turnaji v Šaci pri Košiciach končili bez prehry na 1. mieste,“ uviedol Balog, podľa ktorého výborne obstáli aj futbalisti (ročník 2005), na turnaji v Salgótarjáne, kde obsadili 2. miesto. Mužstvo podľa Baloga viedol člen výkonného výboru úseku mládeže pri MŠK S. Sojka. Ako manažér mládeže a tréner prípravky Balog spomenul, Milomír Sivčevič prebral post trénera v tejto kategórii tento týždeň a prípravky od januára povedú aj tréneri Lukáš Migaľa a Richard Rubint, ktorí hrajú aj za A mužstvo. Dorastencov tak ako doteraz vedú tréneri Attila Domik a Gergely Geri. U žiakov podľa Baloga nastáva zmena, starších žiakov trénuje Marek Valkučák, mladších žiakov Štefan Vámos. Dorastenci počas zimného obdobia trénujú na umelotrávnatom ihrisku, mladšie kategórie v telocvičniach ZŠ.

S účinkovaním žiakov ( ročníky 2000 a 2001) na turnaji v Putnoku tréneri ani hráči spokojní neboli. „Tak v prístupe ako aj vo výkonnosti hráčov máme čo doháňať. Obe skupiny žiakov končili na predposledných miestach,“ priblížil Balog. V rámci prípravy sa dorastenci MŠK zúčastnili na silne obsadenom turnaji v Badíne, kde ich súpermi boli prvoligové dorastenecké kluby. „Turnaj vyhrali dorastenci MŠK Žilina, naši končili na šiestom, posledom mieste,“ dodal Balog.

Muži vstúpili do nového roku úspešne. V sérii zápasov porazili corgoňligový MFK Košice MŠK 1:0 (1:0), futbalistov treťoligového ŠK Kremnička 1:0 a tento týždeň rovnako tesným výsledkom zdolali v Banskej Bystrici 0:1 (0:0). Po odchode trénera MŠK Karola Praženicu mužstvo dočasne preberá Gergely Geri. Vedúcim mužstva MŠK Rimavská Sobota je Attila Domík.