MŠK: Po prvom jarnom víťazstve v Dubnici cestujú do Trnavy

24. apríla 2014 |  |

msk-presovRimavskosobotskí futbalisti, ktorí v predošlom kole získali prvé tri body v jarnej časti súťaže, pocestujú cez víkend do Trnavy. Pod vedením nového trénera Gergelyho Geriho tak získali prvé víťazstvo v sezóne. Najbližší zápas odohrajú v Trnave s „juniormi“ v nedeľu, 27. apríla, o 10.30 hod. Po 27. kolách sú na siedmom mieste s 35 bodmi.

Autorom prvého gólu futbalistov MŠK v Dubnici bol v 29 minúte Kostúrik. Po návrate futbalistov z kabín sa zápas predčasne skončil pre Kutlíka, ktorého vylúčili po druhej žltej karte a futbalisti Rimavskej Soboty dohrávali v oslabení. Hlavný rozhodca neskôr neuznal domácim gól kvôli ofsajdu čo pobúrilo domáci fanklub. Rimavskosoboťania sa šance zvýšiť vedenia chytili po faule v 70-tej minúte, penaltu premenil Migaľa 2:0. O pár minút neskôr mali jedenástku aj domáci a Čiernik prekonal brankára Prošovského. Ten už ale do konca zápasu neinkasoval a zápas skončil 2:1 pre hostí.

MFK Dubnica nad Váhom - MŠK Rimavská Sobota 1:2 (0:1)

góly: 74. R. Čiernik (z pok. kopu) - 29. Kostúrik, 70. Migaľa (z pok. kopu), ŽK: 61. Popovič, 65. R. Čiernik, 69. Urminský, 85. Zahraničnyj - 17. Kutlík, 38. Tenkl, 53. Nilaš, ČK: 45. Kutlík (R. Sobota) po 2. ŽK, rozhodovali: Kozák - Benko, P. Kováč, 274 divákov
Zostava MŠK R. Sobota: Prošovský - Kutlík, Hladík, Sivčević, Tenkl (54. Ondrek) - Nilaš, Köböl - Migaľa, Čertík (90. Václavek), Lupták (86. Hronec) - Kostúrik