MŠK: Rimavská Sobota podľahla Dubnici nad Váhom

4. novembra 2013 |  | | |

ilustračné fotoFutbalisti MŠK Rimavská Sobota podľahli v 16. kole II. ligy v domácom zápase Dubnici nad Váhom 2:1. Autorom gólu MŠK bol Sivčevič, ktorý si zároveň v druhom polčase nešťastne tečoval strelu do vlastnej bránky. Zápas sledovalo viac ako tristo platiacich divákov. Ako po zápase povedal tréner MŠK Karol Praženica, súper dal o jeden gól viac a trochu sa od nich odvrátilo aj šťastie. „Najviac sme sa dostali do kolien sami a to začiatkom zápasu, kedy sme už v štvrtej minúte prehrávali. Poznačilo nás to na celý zápas,“ uviedol Praženica, podľa ktorého bol súper futbalovejší a aj sa lepšie vysporiadal s terénom. Tréner MŠK ďalej na margo piatich posledných zápasov spomenul, že nemajú technické mužstvo ale sú bojovníkmi, a keď to futbalovejší súper eliminuje, tak majú problémy. Tie im podľa Praženicu robia aj vypadnutí hráči, ktorých je problém nahradiť.

Tréner Dubnice Peter Gergely bol po zápase spokojnejší. Ako spomenul, potvrdili, že hrajú lepšie, ako sú ich výsledky a postavenie v tabuľke. Podľa Gergelyho potrebovali bodovať a 80 minút boli lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali.

Hostia sa ujali vedenia po zaváhaní domácej obrany, čo zužitkoval Vaško a zblízka skóroval. Dubničania mali aj ďalšie príležitosti. Pri šanci Čiernika sa vyznamenal Kostolanský. Domáci sa potom zlepšili a v 28. min prízemnou strelou vyrovnal Sivčevič. O desať minút neskôr trafil Kostúrik hlavou brvno. Domáci mali dobrú príležitosť aj po prestávke, keď Kurákovu tvrdú strelu vyrazil Maťašovský. V 72. min trafili hostia po trme-vrme žrď, ale následne sa už tešili z gólu, lebo Bilovského strelu tečoval Sivčevič do vlastnej bránky. Tesne pred koncom duelu mohol vyrovnať domáci Köböl, ale gólman Maťašovský bol znovu na svojom mieste.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dubnica nad Váhom 1:2 (1:1)
Góly: 28. Sivčevič - 4. J. Vaško, 74. Sivčevič (vlastný), ŽK: 77. J. Zvara - 20. Andrej Urban, rozhodovali: Vlčej - Hrčka, Špivak, 334 divákov
Zostava R. Sobota: Kostolanský – Rubint, Poliach, Sivčevič, Zvara – Köböl, Nilaš – Kurák (78. Gazda), Válovčan (78. Lupták), Jánošík (69. Hruboš) – Kostúrik.