MŠK: Rimavskosoboťania našli premožiteľa v Podbrezovej

23. septembra 2013 |  | |

ilustračné fotoPrvú prehru v sezóne zažili futbalisti MŠK Rimavská Sobota počas uplynulého víkendu na pôde súpera. V 10. kole II. ligy sa ich premožiteľom stali futbalisti ŽP Šport Podbrezová, ktorým podľahli 2:0. Obidva góly padli v prvom polčase, úvodný po prvej vážnejšej šanci Podbrezovej, druhý pred koncom polčasu. Tréner MŠK Karol Praženica po zápase priznal, že vyhralo lepšie družstvo, ktoré partí medzi ašpirantov na postup do Corgoň ligy. Rimavskosoboťania podľa neho prehrali už v prvom dejstve a je škodou, že pred koncom polčasu inkasovali aj druhý gól.

Železiari z Podbrezovej zatlačili futbalistov MŠK na ich polovicu od úvodu zápasu. Hneď prvá vážnejšia šanca sa skončila gólom, keď v 19. min po úniku Gereca zakončil akciu Kochan. Druhý gól dosiahli domáci po peknej kombinačnej akcii a krížnej strele zásluhou Juraja Pančíka v 38. min. Šance Gereca, Minčiča, Michala Pančíka a Szökeho v druhom polčase zostali nevyužité, domáci napriek tomu zaslúžene získali tri body.

ŽP Šport Podbrezová - MŠK Rimavská Sobota 2:0 (2:0)
Góly: 19. Kochan, 38. J. Pančík, ŽK: 28. Migaľa, 38. Kostúrik (obaja Rimavská Sobota), rozhodovali: P. Hrčka - Mikulaj, Hrdlička, 910 divákov
MŠK Rim. Sobota: Kostolanský – Migaľa, Poliach, Rubint, Sivčevič – Nilaš, Gálik – Kurák (87. Lupták), Válovčan (59. Köböl), Jánošík – Kostúrik.