MŠK: Rimavskosoboťania prehrali s lídrom. Zápas s Prešovom má dohru, kluby zaplatia pokutu.

26. mája 2014 |  | |

po-zapase-z-presovomDruholigoví futbalisti MŠK podľahli v 32. kole II. ligy Podbrezovej 3:1. Rimavskosoboťania, ktorí do zápasu nastúpili vo výrazne oslabenej zostave, držali nerozhodný stav s lídrom tabuľky 1:1 až do posledných minút zápasu. O víťazovi sa však rozhodlo v posledných minútach, v 88 minúte inkasovali z pokutového kopu, o pár minút neskôr víťazstvo potvrdil domáci Minčič 3:1. Autorom jediného gólu MŠK bol Čertík. Futbalisti MŠK hrali bez kapitána mužstva Lukáša Migaľu, ktorý si v nedávnom zápase zlomil nohu. Kvôli červenej karte (po dvoch ŽK) si v poslednom domácom zápase nezahrá ani Sivčevič.

Šport Podbrezová - MŠK Rimavská Sobota 3:1 (1:0)
Góly: 23. Kožička, 88. Kochan (z pok. kopu), 90. Minčič - 51. Čertík, ŽK: 44. Ľ. Kupčík - 49. Kostúrik, 87. Sivčevič, ČK: 88. Sivčevič (Rimavská Sobota) po druhej ŽK, rozhodovali: Michlian - Ádám, D. Hrčka, 1350 divákov
Zostava MŠK: Prošovský - Ondrek, Kovács (85. Hank), Sivčević, Kutlík - Čertík, Václavek - Hronec (72. Rubint), Válovčan, Lupták – Kostúrik

V poslednom zápase sezóny odohrajú futbalisti MŠK domáci zápas. V sobotu, 31. mája nastúpia o 17.00 hod. proti ŠK SFM Senec.

Za divákov zaplatia pokuty

Predposledný zápas MŠK Rimavská Sobota – Tatran Prešov, ktorý sa odohral 18. mája, mal dohru pred disciplinárnou komisiou Slovenského futbalového zväzu. Obidva kluby musia za nešportové správanie priaznivcov zaplatiť po 300 eur. Informuje o tom oficiálna internetová stránka SFZ v novej úradnej správe. Fanúšikov po zápase naháňala štátna aj mestská polícia.
DK SFZ na základe vykázania z lavičky požiadala do 28. mája o podrobné písomné stanovisko trénera 1. FC Tatran Prešov Jozefa Kostelníka (hrubé nešportové správanie voči delegovaným osobám, nerešpektovanie príkazov delegovaných osôb a vyjadrenia k výkonu rozhodcov v polčasovej prestávke), zároveň mu pozastavila výkon funkcie trénera ako aj vstup do priestoru tribúny, šatní, priestorov lavičky a styk s delegovanými osobami až do ďalšieho rozhodnutia.
Zápas 31. kola sa odohral 18. mája, Tatran Prešov zvíťazil gólom Leška v druhom polčase. Rimavskosoboťanom rozhodca neuznal gól Nilaša, v úvode zápasu si zlomil nohu kapitán mužstva Lukáš Migaľa.

Zdroj: Rimava.sk/SITA