MŠK: Rimavskosoboťania prehrali s Tatranom, kapitán mužstva Migaľa sa vážne zranil

18. mája 2014 |  | | | | |

msk-presovRimavskosoboťania aj naďalej čakajú na domáce víťazstvo v jarnej časti II. ligy. Včerajšie 31. kolo im prinieslo nešťastnú prehru s lídrom z Prešova, neuznaný gól Nilaša a žiaľ aj zlomenú nohu kapitána mužstva Lukáša Migaľu.

Futbalisti MŠK mali včera možnosť zabodovať na domácom ihrisku, súper z Prešova si ale odniesol všetky body. Už v 6. minúte mal obrovskú šancu domáci Hronec, no bol z toho len roh. Následne blokovala obrana Tatrana strelu Válovčana. Po prvej desaťminútovke sa v súboji nešťastne zranil domáci kapitán Lukáš Migaľa, ktorý si zlomil nohu a sezóna sa preňho skončila. Hostia sa ujali vedenia z prvej vážnejšej akcie, po rohu Poliačeka hlavičkoval do siete Krajník. Po polhodine hry strieľal do náručia Prošovského Dzurik. Už v nadstavenom čase prvého polčasu mali domáci výhodu priameho kopu, Čertíkovu strelu Talian vyrazil, a potom sa lopta dotkla predlaktia obrancu hostí. Nariadenú jedenástku Kostúrik chladnokrvne premenil. Po prestávke domáci ožili, no šance nepremenili a Nilašov gól rozhodca neuznal. Obrana Tatrana odvrátila na roh aj Válovčanovu tutovku. V 74. minúte sa Válovčan znovu dostal do vyloženej šance, no namiesto strely si zvolil prihrávku. Nevyužité príležitosti Soboťanov hostia potrestali v 78. minúte, keď Dávid Leško aj s pomocou vetra z diaľky prekvapil Prošovského a stanovil na konečných 1:2.

Podľa trénera MŠK Gergelyho Geriho nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave, keď zo zostavy im vypadli asi piati hráči. "Pred zápasom sme stratili oporu v Sivčeviča, cez zápas prišlo vážne zranenie Migaľu a červená karta Nilaša. Napriek tomu si myslím, že chlapci zahrali slušne," povedal po zápase Geri. Ako poznamenal, súper vyťažil z minima maximum. "Dúfam, že sa nám podarí pozliepať zostavu na posledné dva kolá," uviedol tréner MŠK a dodal, že počas týždňa išiel na operáciu ramena Hladík.

"Som veľmi rád, že sme zvládli dnešného nepríjemného súpera," povedal po zápase tréner Tatranu Prešov Jozef Kostelník, podľa ktorého vyhrali poctivou prácou a plnením povinností všetkých hráčov. "Vyhrali sme pekným gólom, myslím, že stál za to," povedal Kostelník.

MŠK Rimavská Sobota - FC Tatran Prešov 1:2 (1:1)
Góly: 45. Kostúrik (z pok. kopu) - 22. Krajník, 78. D. Leško, ŽK: 60. Tenkl, 64. Nilaš, 70. Válovčan, 89. Čertík - 45. Krajník, 45. Papaj, ČK: 83. Nilaš (R. Sobota) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth - Roszbeck, Budáč, 283 divákov
Zostava MŠK: Prošovský–Kutlík, Nilaš, Tenkl, Ondrek–Čertík, Köböl (82. Václavek)–Migaľa (14. L. Lupták), Válovčan, Hronec (84. Š. Rubint)–Kostúrik. Tréner G. Geri.