MŠK: Rimavskosoboťania zvíťazili nad Šaľou, tréner však s výkonom spokojný nebol

10. augusta 2013 |  | | |

tréner MŠK Rimavská Sobota Karol PraženicaRimavskosobotskí futbalisti zvíťazili v dnešnom druholigovom zápase 4. kola nad Šaľou 3:1. Na konto si po domácom zápase pripísali prvý plný bodový zisk. V prvom polčase predviedli aktívnejšiu hru a strelili všetky tri góly, druhý polčas však boli pasívnejší a v posledných minútach inkasovali gól. Tréner Karol Praženica ich za výkon v druhom polčase nepochválil, ako po zápase uviedol, spokojný je len s víťazstvom ale nie s výkonom.

Domáci futbalisti boli od začiatku aktívnejší a ujali sa vedenia gólom Jánošíka. V 30. min fauloval Mujkoš unikajúceho Kuráka v pokutovom území, za čo bol vylúčený a následnú jedenástku Rubint premenil. Ešte pred prestávkou zvýšil náskok domácich Migaľa. V druhom polčase mali Rimavskosoboťania ďalšie šance, ale v posledných dvadsiatich minútach už ubrali z tempa a to potrestal gólom v poslednej minúte hosťujúci Gešnábel.

Podľa trénera MŠK posledných 20-25 minút to bol futbal starých pánov. „Hráči týmto výkonom zmietli zo stola čo dovtedy urobili. Diváci boli právom nespokojní.“ dodal po zápase Praženica. Tréner Šale Dušan Liba povedal, že domáci vyhrali zaslúžene. „My sme im k tomu dopomohli naším slabým výkonom v prvom polčase,“ uviedol Liba, podľa ktorého sa vôbec nepohybovali a robili taktické chyby. Ako dodal, v druhom polčase urobili zmeny, trafili žrď a dali gól na 3:1, ale v úmornej horúčave to bolo maximum. „Nechápem, prečo hráči nehrajú tak koncentrovane od začiatku.“ uzavrel tréner Šale.

MŠK Rimavská Sobota - FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (3:0)
Góly: 19. Jánošík, 32. Rubint (z pok. kopu.), 42. Migaľa - 90. Gešnábel, ŽK. 28. Rubint, 33. Válovčan - 17. Mujkoš, 36. D. Rehák, 53. Konopásek, ČK: 31. Mujkoš (Šaľa) za faul v šestnástke, rozhodovali: Očenáš - Balko, Ferenc, 407 divákov
MŠK: Kostolanský – Rubint, Poliach, Sivčevič, Migaľa – Nilaš (65. Zvara), Gálik – Kurák (40. Köböl), Válovčan (69. Uličný), Jánošík – Kostúrik.

Zdroj: Rimava.sk, SITA